В Одесі подорожчає проїзд у міських автобусах та маршрутках (ВІДЕО)

Джерело:  traffic.od.ua  /  16:35, 24 Червня 2022

Вже з 2 липня в Одесі подорожчають автобуси та маршрутки. Дізнаємося - чому

В інших містах як всієї України, так і окремо взятої Одеської області вже декілька тижнів дорожчала вартість проїзду у маршрутках та автобусах. У середньому, у більшості великих міст приватні перевізники вже підняли вартість проїзду до 15 гривень.

Одеса "трималася" майже до останнього. Вартість проїзду, встановлена ще восени 2021 року на рівні 10 гривень, вже з 2 липня 2022 року зросте до 15 гривень.

Перед цим, на початку червня, подорожчали автобуси та маршрутки у Ізмаїлі в Одеській області, а також ряд приміських маршруток - до сусідніх з Одесою Чорноморська, Южного та за іншими напрямками.

Це спричинено, в першу чергу, підвищення вартості палива. З самого початку війни та до кінця квітня середня вартість дизельного палива коливалася у межах 33-35 гривень, потім зросла спочатку приблизно до 43-44 гривень, а зараз становить трохи більш як 56 гривень. Тобто, паливо, і дизельне, і бензин, і газ, подорожчали майже вдвічі, і наразі на такому рівні вартість стабілізувалася.

Зауважу, що вартість проїзду у міському електротранпорті Одеси залишається без змін. Це 7 гривень у безготівковому розрахунку, або через "Приват24", або через мобільний додаток "Транспод", або 8 гривень готівкою.

До початку війни на одеські маршрути загалом виходило приблизно 220-240 трамваїв та тролейбусів і приблизно 800 автобусів. Зараз, під час війни, на маршрути виходять приблизно 140-145 одиниць електротранспорту и значно менше, ніж 800, автобусів.

Трамваї та тролейбуси в Одесі перебувають у комунальній власності, їх використовує муніципальний перевізник - КП "Одесміськелектротранс". Муніціпальних автобусів у Одесі, загалом, немає, 99% автобусів на міських маршрутах - це автобуси великих і малих приватних перевізників. Більшість цих автобусів - машини малої місткості.

Вгору