В Одесі частково відновили рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО)

Джерело:  traffic.od.ua  /  13:23, 29 Вересня 2023

Після завершення однієї з фаз ремонту колій на перехресті вулиць Старопортофранківської та Пантелеймонівської, в Одесі відновили рух трамваїв на Фонтан та в Аркадію

З 29 вересня 2023 р. в Одесі частково відновлено рух трамваїв на перехресті вулиць Старопортофранківської та Пантелеймонівської.

Маршрут №17, який прямує від Кулькового поля до 11-х станції Фонтану, працює у повному обсязі, як завжди. Перевезення на ньому виконують 6 вагонів.

Маршрут №5 до завершення ремонту колій працює за тимчасовою схемою від Аркадії до Олексіївської площі. На перехресті вулиць Пантелеймонівської та Старопортофранківської вагоні повертають наліво, та прямують до Олексіївської площі. Станом на сьогодні маршрут обслуговують 5 вагонів.

Під час ремонту і заміни колій на перехресті вулиць Старопортофранківської та Пантелеймонівської у серпні було виконано заміну колій та стрілочних переводів по Старопортофранківській з боку Новощіпного Ряду. Потім у вересні було тимчасово припинено роботу трамваїв №5, №28 і №17, які частково замінені автобусами. Потім, у вересні, вже змонтовані нові колії у напрямку повороту з Пантелеймонівської на Старопортофранківську у бік Новощіпного Ряду. Це відкрило можливість для часткового запуску трамваїв.

Ремонт перехрестя Старопортофранківської та Пантелеймонівської планувався ще з 2020 року, коли він коштував 2,1 мільйона гривень. Влітку 2021 р. на основі тендерної документації це коштувало майже 4 мільйони гривень.

Капітальний ремонт включає: демонтаж рейок, стрілочних переводів та глухих пересічень з установкою стандартних стрілок. Будівництво заплановано в одну чергу.

Згідно з тендерною документацією, підрядник повинен буде розібрати 230 метрів старих трамвайних колій, у тому числі три глухі перетини. А потім укласти 150 метрів нових колій – 79 метрів прямих колій та 71 метр у кривих, 6 комплексів стрілок – зі стрілочними переказами, хрестовинами та ділянками прямих та кривих трамвайних колій по 6-7 метрів, 3 нових глухих перетинів. Сумарно це дасть самі 230 метрів.

Робочим проєктом передбачено заходи щодо забезпечення вимог стосовно маломобільних груп населення

Вгору