В мерії Одеси відхрестилися від "всесвітнього клубу одеситів"

Джерело:  uc.od.ua  /  18:25, 20 Липня 2022

Після того, як організація "всесвітній клуб одеситів" вирішила під час війни проти російської агресії нагородити російських письменників, одеська мерія припинила офіційну співпрацю з клубом

20 липня стало відомо, що організація "всесвітній клуб одеситів" більше не має офіційної підтримки та співпраці з міською владою. Приводом для розірвання співробітництва з боку мерії став скандал, коли "клуб одеситів" під час війни проти російської агресії нагородив, серед інших, премією Бабеля трьох російських письменників.

Також виявилося, що росіяни були і серед членів журі даної премії.

Про це висловився і мер Одеси Генадій Труханов, який в черговий раз засудив російську агресію та оголосив про припинення співпраці з організацією "всесвітнього клубу одеситів".

"З жалем констатую, що ми змушені призупинити нашу взаємодію із Всесвітнім клубом одеситів.

З жалем тому, що незмінним Президентом Клубу є наш земляк Михайло Жванецький, ім'я та творчість якого означає дуже багато для кожного одесита. У тому числі й для мене.

Проте під час війни з російськими окупантами у Всесвітньому клубі одеситів присудили премію за перемогу у літературному конкурсі російським письменникам. Йдеться про підбиття підсумків Одеської міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля, де російські письменники були як включені до складу журі, так і удостоєні дипломів. Серед них, зокрема, є ті, хто дозволяв собі неоднозначні висловлювання на адресу України, а також співпрацював із росЗМІ, які відкрито підтримують дії росії.

Все це відбувається на тлі повномасштабного вторгнення рф в Україну, коли артисти світового рівня скасовують свої концерти в росії та закликають зупинити знищення українського народу, припинити цю жорстоку та несправедливу війну."

Нагадаємо, засновником Одеської міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля є так званий «Всемирный клуб одесситов», а заснована премія була у 2016 році.

Вгору