В Дунаї помітили малька осетра, який перебуває на межі зникнення в Україні (фото)

Джерело:  usionline.com  /  09:29, 8 Липня 2024

Спільними зусиллями науковців, рибалок та влади вдалося створити сприятливі умови для розмноження цих рідкісних риб, що дає нам надію на їхнє майбутнє Жоден з малюків, представлених на фото, не постраждав!

В річці Дунай розпочався довгоочікуваний скат молоді осетрових, що є свідченням успішного природного нересту цих цінних риб.

Експерти Всесвітнього фонду природи WWF-Україна зафіксовали молодь трьох видів: стерляді, білуги та, що особливо важливо, осетра руського, передає Українська Служба Інформації.

Хоча цьогорічний скат дещо менш інтенсивний, порівнюючи з минулим роком, це все ж таки позитивний знак, який свідчить про існування популяції осетрових в Дунаї.

Ця новина є чудовим прикладом успішних природоохоронних заходів, спрямованих на збереження осетрових в Дунаї, зазначають у фонді. Спільними зусиллями науковців, рибалок та влади вдалося створити сприятливі умови для розмноження цих рідкісних риб, що дає нам надію на їхнє майбутнє.

Жоден з малюків, представлених на фото, не постраждав. Усі осетрики були обережно вивчені та випущені в річку, в доросле життя. Науковий моніторинг — це важливий інструмент, який допомагає дослідникам відстежувати чисельність популяцій, визначати загрози та розробляти стратегії збереження та відновлення осетрових видів риб.

Важливу роль на цьому шляху відіграє також підтримка таких міжнародних проєктів як LIFE-Boat 4 Sturgeon, який покликаний врятувати від вимирання чотири види осетрових, що залишилися в Дунаї. З 2022 по 2029 рік партнери проєкту реалізують шість природоохоронних заходів для порятунку осетра руського, стерляді, севрюги та білуги.

Переживши динозаврів, осетрові види риб в Україні опинилися на межі зникнення. З 26 видів осетрових, що існують у світі, в наших водах історично водились шість: білуга звичайна, осетер атлантичний, осетер російський, осетер шип, севрюга звичайна та стерлядь прісноводна. Усі вони занесені до Червоної книги України. На жаль, осетер атлантичний та осетер шип офіційно визнані зниклими на території України через браконьєрство, руйнування природних місць нересту та будівництво гребель. Інші чотири види хоч і збереглися, але перебувають на межі зникнення, — підкреслює керівниця напряму «Вода» Всесвітнього фонду природи Україна (WWF-Україна), кандидатка географічних наук Оксана Коноваленко.

Що кожен з нас може зробити для порятунку осетрових в Україні:

  • Відмовитися від купівлі чорної ікри та продуктів з диких осетрових. Натомість надавати перевагу продуктам з осетрових видів риб, що вирощені аквакультурно, тобто на осетрових фермах. Боротьба з браконьєрством та незаконною торгівлею осетриною ведеться на державному рівні, зокрема рибоохоронними патрулями Держрибагентства. Водночас важливо, щоб споживачі віддавали перевагу легальній аквакультурі, адже таким чином знищується економічна основа браконьєрства, підтримується стійке рибальство і забезпечується екологічна безпека України.
  • Підтримувати природоохоронні організації та проєкти.
  • Підвищувати обізнаність. Розповідайте друзям та родині про проблему зникнення осетрових та про те, що можна зробити для їх порятунку.

Мета проєкту LIFE-Boat 4 Sturgeon – врятувати від вимирання чотири види осетрових, які ще залишилися в Дунаї. З 2022 по 2029 рік партнери, що беруть участь у проєкті, впровадять шість природоохоронних заходів для таких видів: осетер руський, стерлядь прісноводна, севрюга та білуга.

Вгору