Увага! Ошукують військових та волонтерів: у мережі набирає обертів новий вид шахрайства

Джерело:  vchasnoua.com  /  18:42, 10 Січня 2024

Щоб уникнути платіжного шахрайства під час купівлі товарів в Інтернеті, необхідно уважно перевіряти продавців. Краще купувати у перевірених та відомих онлайн-магазинах

Боротьба України проти окупантів полягає не лише у міцності та стійкості ЗСУ, а й у роботі волонтерів і всіх людей, які працюють на підтримку цивільних та армії. Проте, є й ті які на фоні війни не допомагають, а навпаки хочуть збагатитися незаконним шляхом. Зокрема це шахраї, які намагаються заволодіти коштами волонтерів та військових, пише Донецька ОДА.

«Вони пропонують автівки, які потрібні на фронті. Для цього створюють фейкові облікові записи в соціальних мережах, наприклад в Instagram, де публікують оголошення щодо продажу автомобілів. Потенційних покупців переконують здійснити передоплату, щоб „притримати“ автівку, оскільки її хоче придбати інший покупець. Так шахраї отримують кошти, а потім зникають», — пише адміністрація.

Також шахраї можуть розміщувати подібні оголошення на різних інформаційних майданчиках та пропонувати постачання автівок з-за кордону. Під приводом розмитнення виманюють передоплату від покупців, а потім зникають та блокують клієнтів.

Трапляються випадки, коли шахраї створюють телеграм-канали, де «продають» різноманітну військову амуніцію, за отримання товару просять повну передплату.

Щоб уникнути платіжного шахрайства під час купівлі товарів в Інтернеті, необхідно бути дуже уважним та перевіряти продавців.

«У разі сумнівів не слід ризикувати та здійснювати покупку, щоб не втратити кошти. Краще скористатися послугами надійного продавця або розглянути альтернативні варіанти покупки. Важливо пам’ятати, що безпека платежів в Інтернеті залежить від нашої уважності та обережності», — попереджають в ОДА.

Варто надавати перевагу післяплаті, замовляти товари з попереднім унесенням оплати лише в перевірених та відомих Інтернет-магазинах.

Також треба остерігатися онлайн-магазинів, які заманюють купити товари за заниженими цінами.

Разом з цим не треба вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

У випадку шахрайства, зверніться за допомогою. Можна заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

Вгору