Синьо-зелені водорості або так звані ціанобактерії почали процес цвітіння. Морська вода наразі небезпечна для купання.
Про це повідомили морські біологи Олег Ковтун, Галина Теренько і Владислав Балінський на своїх сторінках у Facebook.
Завідувач Гідрологічної станції, доцент кафедри гідробіології та загальної екології Одеського нацуніверситету ім. Мечникова Олег Ковтун розповів, що у Чорному морі почалось цвітіння синьо-зелених водоростей.
І хоча це явище для нашої частини моря стало майже звичайним, сподіватимемося, що зараз це також не затягнеться на довго і не призведе до загибелі гідробіонтів. Дружньо просимо подути північно-західний вітер, — додав Олег Ковтун.
За словами співробітниці Українського наукового центру екології моря Галини Теренько, як і передбачалось, Одеська затока також зацвiла комплексом потенцiйно токсичних цiанобактерiй.
Цього разу «компанiю» масивним пучкам Aphanizomenon flos-aquae склали колонiï Dolichospermum flos-aquae та цiнобiìï мiкроцистису Microcystis aeruginosa, при солоностi морськоï води 5,1 промиле та температурi 19 градусiв. До речi, Nodularia spumigenа ми не выявили, оскiльки цей вид цiанобактерiй вiдноситься до морських i віддає перевагу вищiй солоностi води, — повідомила Галина Теренько.
У свою чергу, еколог Владислав Балінський додав, що морська вода наразі насичена органічним сміттям. Зокрема, починається процес цвітіння.
Можливо, ціанобактерії синьо-зелені, це небезпечні процеси які можуть призвести до доволі поганих наслідків. Також у море течія продовжує приносити небезпечні зависі з дна Каховського водосховища, — підкреслив Владислав Балінський.