Увага для рибалок: на Чорному морі і лиманах розпочалась заборона на вилов кефалі

Джерело:  bessarabiainform.com  /  10:19, 21 Серпня 2024

Як зазначили в агентстві, основна мета заборони – це створення оптимальних умов для відтворення азово-чорноморських кефалей, найпоширенішими з яких є гостроніс, лобань та сингіль

Починаючи відучора, 20 серпня, розпочалася заборона на промисловий і любительський вилов азово-чорноморських кефалей у період їх масового нересту. Заборона триватиме по 10 вересня включно у Чорному морі та причорноморських лиманах – Березанському, Тилігульському, Дніпровському, Бузькому, Шаболатському (Будацькому), а також в Тузловській групі лиманів. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на Держрибагентство України.


Як зазначили в агентстві, основна мета заборони – це створення оптимальних умов для відтворення азово-чорноморських кефалей, найпоширенішими з яких є гостроніс, лобань та сингіль. Ці види риб віддають перевагу теплій воді та вважаються одними з найкрасивіших і швидких у Чорному морі. Вони не вимогливі до кисневого балансу і солоності води, їх життя проходить у морях, затоках, лиманах і гирлах річок.

Ті рибалки, які проігнорують заборону та все ж почнуть займатись виловом цієї риби, передбачено покарання. Зокрема, за вилов азово-чорноморських кефалей під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, компенсація за одну особину незаконно виловленого лобаня становить 1 887 грн, сингіля – 1 683 грн, гостроноса – 1649 грн.

“Закликаємо рибалок відповідально ставитися до нерестуючої риби та дотримуватися встановлених обмежень. Якщо ви помітили порушення рибоохоронного законодавства просимо невідкладно повідомляти на всеукраїнську «гарячу лінію» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50“, – наголосили в Держрибагентстві.

Увага для рибалок: на Чорному морі і лиманах розпочалась заборона на вилов кефалі

Вгору