Уряд підтримав законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів

Источник:  shotam.info  /  15:28, 21 Октября 2019

Що підтримали на Комітеті?

В Україні підтримали законопроєкт про зменшення обігу пластикових пакетів, щоб мінімізувати шкоду для природи. Як повідомляє Урядовий портал, проєкт закону погодив Комітет з питань екології.

Що підтримали на Комітеті?

Усі пакети, в залежності від характеристик, ділитимуться на види. У об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства забороняється розповсюджувати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксо-розкладні. Але є виняток – надлегкі пластикові пакети, визначених розмірів, можна використовувати як первинну упаковку для свіжої риби і м’яса, льоду, а також сипучих продуктів.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, мають бути утилізовані, але не за рахунок виробника, а того – хто їх придбав для торгівлі.

Хто контролюватиме дотримання норм Закону?

Перевірятимуть виконання Закону центральні органи виконавчої влади, що реалізовують державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів. Цей Орган зобов’язаний повідомляти суб’єктам господарювання, що розповсюджують пластикові пакети, про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства  не менше ніж за п’ять робочих днів до дати розгляду справи.

Обмеження обігу пакетів підтримує також Міністерство енергетики та захисту довкілля. Також влада працює над розробкою закону про заборону одноразових виробів із пластику.

Наверх