Унікальні воїни: які перейменування на честь українських героїв пропонують Одесі

Джерело:  usionline.com  /  16:46, 17 Серпня 2023

Ні у мера, ні у ради чи історико-топонімічної комісії немає жодних перешкод, щоб вже найближчим часом ці пропозиції пройшли громадські обговорення і були проголосовані

Вулиця генерала Бочарова може бути перейменована на честь майстер-сержанта СБУ Владислава Бувалкіна - кавалера орденів «За мужність» І, ІІ, ІІІ ступенів, Героя України. А вул. маршала Говорова - на честь Героя України морпіха Валерія Самофалова, який під час бою вперше в історії російсько-української війни збив одразу 3 ворожих гвинтокрили.

Як повідомляє Українська Служба Інформації, про це йдеться у презентації з брифінгу у Veterans HUB Odesa. На ньому спільно виступили представники Сектора Мінветеранів в Одеській області – Микола Сторожук, УІНП Південь – Сергій Гуцалюк та представили консолідовану позицію держави та громадськості і озвучили конкретні пропозиції. Ось вони:

Вулицю Жуковського перейменувати на честь Віталія Блажко – майора, командира снайперської групи ОЗСП «Азов» який загинув 08.05.2022 обороняючи Маріуполь. Кавалер орденів «За мужність» І, ІІ, ІІІ ступенів. Захищав Україну з 2014 року.

Вулицю генерала Бочарова – на честь Владислава Бувалкіна – майстер-сержант СБУ, загинув 20.03.2022. Кавалер орденів «За мужність» І, ІІ, ІІІ ступенів, Герой України. Захищав Україну з 2014 року.

Вулицю генерала Петрова – на честь Дениса Максишко – старший лейтенант, командир батареї 28 ОМбР, загинув 14.03.2022 у селі Прибузьке на Миколаївщині. Герой України. захищав Україну з 2014 року.

Вулицю маршала Говорова – на честь Валерія Самофалова – матрос ВМС ЗС України, 137 ОБ морської піхоти, загинув 18.03.2022 у Миколаєві. Герой України. Під час бою вперше в історії російсько-української війни збив одразу 3 ворожих гвинтокрили Мі-35 за допомогою ПЗРК «Ігла».

Вулицю Черняховського – на честь Артура Савельєва – старший солдат полку «Азов» загинув 02.03.2022 обороняючи Маріуполь. Кавалер ордену «За мужність» ІІІ ступеня.

Вулицю Посмітного – на честь Євгенія Танцюри – головний сержант полку «Азов» загинув в ніч з 29 на 30.03.2022 боронячи Маріуполь. Кавалер ордену «За мужність» ІІІ ступеня.

Ні у мера, ні у ради чи історико-топонімічної комісії немає жодних перешкод, щоб вже найближчим часом ці пропозиції пройшли громадські обговорення і були проголосовані, – резюмували учасники брифінгу.

Вгору