Українська підтримка поряд: куди мешканцям тимчасово окупованих територій звертатися по допомогу

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:33, 27 Лютого 2024

Добірка корисних контактів, які можуть стати актуальними для мешканців ТОТ

На тимчасово окупованих територіях Луганщини та Донеччини живуть українці, які прагнуть дистанційно отримати інформаційну, психологічну, юридичну допомогу саме від українських експертів. Східний Варіант підготував добірку корисних контактів, які можуть стати актуальними для мешканців ТОТ.

Оформлення українських документів на тимчасово окупованій території

Чи можливо оформити дитину, яка народилася на тимчасово окупованій території, за українськими законами? У Міністерстві юстиції зазначають, що це можливо. Тож, Мін’юст розробив алгоритм дій:

Батькам або родичам необхідно надіслати на електронну адресу: birth@cv.minjust.gov.ua заяву та копії (скан або фото) необхідних документів:

заяву про реєстрацію народження у довільній формі, де зазначено про дитину, матір і батька (прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання, реквізити паспорта);

паспортів батьків (одного з них) або паспорта заявника, якщо реєстрація проводиться не батьками дитини;

свідоцтва про шлюб (за наявності);

медичного документа, який є підставою для реєстрації народження дитини, а саме:

– медичного свідоцтва про народження за формою 103/о, заповнене медичним працівником, який приймав пологи, здійснював перший огляд дитини або матері після пологів, зокрема поза закладом охорони здоров'я;

або

– довідка (довільної форми без печатки, з відомостями про дитину), виписана медичним працівником, присутнім під час пологів або який проводив перший огляд новонародженого.

допомога жителям окупації

Фото: ілюстративне / unsplash

Після реєстрації народження на електронну пошту заявників надсилається копія свідоцтва про народження дитини. Для отримання оригіналу документа родичам або їхнім представникам необхідно звернутися на підконтрольній Україні території до будь-якого відділу РАЦС, надавши оригінали документів.

У випадку, якщо цей перелік дій людина не може здійснити, тоді рекомендуємо звернутися на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань: +38 (096) 078-84-33 — для зв'язку з ТОТ через Telegram, Viber, WhatsApp.

Окрім того, повнолітні українці, які виїхали чи планують виїжджати з ТОТ, однак не мають українського паспорта, можуть звернутися за консультацією для вирішення цього питання:

  • Надіслати запит потрібно до Державної міграційної служби України у WhatsApp за номером телефону: + 38 (096) 033-24-42;
  • Зорієнтувати з питання оформлення українських документів мешканців тимчасово окупованих територій можуть також на цілодобовій гарячій лінії Мінреінтеграції з кризових питань: +38 (096) 078-84-33 — для зв'язку з ТОТ через Telegram, Viber, WhatsApp.

Де шукати житло українцям, які виїхали з окупації?

Найпоширеніша проблема, з якою стикаються після виїзду з тимчасово окупованих чи прифронтових територій — це пошук житла на новому місці. Проте, громадянам пропонують декілька варіантів пошуку прихистку, залежно від ситуації.

допомога жителям окупації

Фото ілюстративне / Pixabay

Наприклад, Мінреінтеграції надає допомогу з розміщення в місцях компактного проживання на період оформлення українських документів та консультаційну підтримку:

  • Цілодобова гаряча лінія Мінреінтеграції з кризових питань: 15-48;
  • Цілодобова гаряча лінія Мінреінтеграції з кризових питань: +38 (096) 078-84-33 — для зв'язку з ТОТ через Telegram, Viber, WhatsApp.

Також безплатне тимчасове житло у містах України або за кордоном можна знайти онлайн. Для цього українцям пропонують сервіси пошуку житла “Прихисток” і “Допомагай”.

Зокрема, сервіс “Прихисток” пропонує звернутися за консультацією у чат-бот в Telegram.

Проєкт пошуку безплатного житла “Допомагай” наразі пропонує тільки номер гарячої лінії: 0 (800) 332 238.

Юридична допомога

Українці, які потребують юридичної консультації на тимчасово окупованій території можуть звернутися за дистанційною допомогою:

допомога жителям окупації

Фото ілюстративне / З вільних джерел

Зауважимо, що Благодійний фонд “Право на захист” надає необхідне покриття витрат на виготовлення документів і покриття витрат на судовий супровід людям, які виїхали з ТОТ на підконтрольні території України. Фонд також може надати юридичне консультування та супровід українців, які виїхали з окупації.

Медичні консультації онлайн

Якщо людині на тимчасово окупованій території потрібна безплатна онлайн-консультація з українським лікарем, можна залишити свій запит в одному з медичних чат-ботів або на платформі з пошуку лікарів:

допомога жителям окупації

Фото ілюстративне / З вільних джерел

Також, якщо необхідна медична допомога після виїзду з тимчасово захопленої на підконтрольну Україні територію, радимо звернутися на:

  • Цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань: +38 (096) 078-84-33 — для зв'язку з ТОТ через Telegram, Viber, WhatsApp;
  • Цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань: 15-48.

Психологічна допомога онлайн

Відчувати стрес і тривогу в умовах невизначеності цілком природно. Особливо, якщо людина перебуває у тимчасовій окупації. У цій ситуації необхідно зрозуміти, що ти не один і звернутися по допомогу. Однак, звернення мають бути конфіденційними та безпечними, а також у безпечних для людини умовах, наскільки це можливо:

  • Безплатна інтернет-платформа для психологічних консультацій “Розкажи мені”. Заявку можна залишити на сайті;
  • Платформа психологічної підтримки “Ти як?”, на якій зібрана чимала добірка організацій, що надають психологічну допомогу. Платформа також пропонує ознайомитись із "Аптечкою швидкої психологічної допомоги", де є вправи для самозаспокоєння та контролю за своїм моральним станом;
  • Онлайн-платформа “Mental Help”. На платформі всі зустрічі з терапевтом є конфіденційними та безплатними. На платформі зазначають, що дистанційні консультації зі спеціалістом не записуються.

Інформаційна підтримка

Команда Східного Варіанта також хоче простягнути свою руку, аби допомогти українцям, які залишились на тимчасово окупованій території України. Нагадуємо про гарячу лінію “HelpPrint” — канал для мешканців прифронтових і тимчасово окупованих територій, які потребують підтримки, допомоги або бажають поділитися інформацією чи своєю історією зі світом.

допомога жителям окупації

Ілюстрація: Східний Варіант

Як зв’язатися:

  • Номер гарячої лінії (може змінюватись): +38 091 48 18 150
  • Електронна пошта: helpprintinfo@gmail.com
  • Telegram: @Help_print_bot
  • Telegram-бот з можливістю зареєструвати звернення: @eastvar_bot
  • Viber: Help Print Bot
  • Skype: Help Print
  • WhatsApp: Help Print
  • Signal: +380738955177

Важливо підтримувати зв’язок з українцями, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях країни, аби ці громадяни відчували, що про них знають і пам’ятають.

Вгору