Опубліковані світлини можуть ускладнити звільнення з полону чи розшук військових та цивільних.
Пости з фотографіями безвісти зниклих або полонених в однострої, із публікацією прізвищ та імен, а також їх військової посади можуть зашкодити військовослужбовцю та перемовинам щодо його обміну.
"Справа в тому, що вказана особа справді може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною. Або людина може просто ховатися на тимчасово окупованих територіях і шукати можливість повернутися. Публікуючи дані та фото такої людини, ви даєте ворогові орієнтир на пошуки" , - наголосила Маляр.
За її словами, поширення в соцмережах даних про українських полонених може зашкодити не лише їм самим, а й їхнім товаришам по службі.
Вона наголосила, що раніше українців уже неодноразово просили не розміщувати будь-яку інформацію про конкретного військового в соцмережах.
"Йдеться про додаткову інформацію як: значимість цієї особи для суспільства, її політичні погляди, місце служби або попередня робота, відомості про склад сім'ї, про рідних і близьких тощо. Це спонукає ворога прискіпливо ставитися саме до цієї конкретної особи, внаслідок чого вимоги до його обміну стають завищеними, а сам процес - максимально ускладненим”, - додала Маляр.
Про це розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
Чиновниця пояснила, що люди можуть перебувати в полоні (але ворог при цьому вважає їх цивільними), або переховуватися на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутися. Оприлюднюючи дані та фото такої людини, ви даєте ворогу орієнтир на пошуки.
Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України, закоикаоа українців не розміщвати у соцмережах фото зниклих безвісти та полонених. Фото: Арміяinform
Також поширення в соцмережах інформації про позивні українських бійців, військові частини та місця дислокації і обставини потрапляння у полон, вже загрожує не тільки полоненим, але і їхнім бойовим побратимам.
«Розміщення в публічному просторі будь-якої інформації про конкретну людину, що перебуває в полоні у росіян, значно ускладнює процес її повернення та ставить під загрозу життя», — звертає увагу Маляр.
Ворог починає прискіпливо ставитися саме до цієї конкретної особи. А потім і вимоги до обміну стають завищеними, а сам процес — максимально ускладненим.
Якщо ваші рідні чи близькі у полоні, то треба звертатись до Координаційного штабу ГУР Міноборони. Саме у Координаційному штабі здійснюється прийом родичів військовополонених та безвісти зниклих. Близькі люди можуть отримати юридичну чи психологічну допомогу та просто інформацію.