Від початку повномасштабної війни, з міркувань безпеки та захисту даних, було призупинено роботу державних реєстрів та автоматизованих систем на території Луганської області. Нині 93 з них - розблоковано. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація.
Держреєстри запрацювали
Загальна кількість заблокованих державних реєстрів та автоматизованих систем складала 154.
Нині територіальні громади отримали доступ до 93 реєстрів/систем. Зокрема це стосується таких відомостей:
- Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
- Реєстру територіальної громади за допомогою власної інформаційно-комунікаційної системи "ЦНАП-SQS" без взаємодії з іншими реєстрами та відомчо-інформаційної системи ДМС;
- Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у вигляді інформаційної довідки;
- ПК "ІІС "Соціальна громада";
- Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг Єдиної інформаційної системи соціальної сфери;
- Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Діти";
- Інформаційної системи управління освітою;
- Програмно-апаратного комплексу "Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту";
- Єдиної державної інформаційної бази з питань освіти;
- Єдиної інформаційної системи соціальної сфери ВПО;
- Централізованого банку даних з проблем інвалідності;
- Автоматизованої системи обробки документації отримувачів пенсій та допомоги на базі комп’ютерних технологій (АСОПД/КОМТЕХ);
- Єдиної інформаційної бази даних про ВПО (ЄІБД ВПО);
- Реєстру будівельної діяльності з обмеженим доступом.
Усі військові адміністрації Луганщини підключено до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, йдеться у повідомленні. В цьому кадастрі міститиметься інформація щодо всіх етапів процесу отримання компенсації — від подання заявки до її верифікації та отримання житла.
Разом із тим, в центральних органах виконавчої влади на розгляді залишається 18 листів Луганської ОВА, районних державних та військвих адміністрацій щодо розблокування доступу до 22 кадастрів Мін'юсту, Мінсоцполітики, Мінрегіону, Міносвіти.
У Луганській обласній військовій адміністрації зазначають, що лідерами з відновлення доступу до реєстрів/систем є Сєвєродонецька райдержадміністрація, Троїцька, Марківська, Білокуракинська та Чмирівська військові адміністрації.
Відповідно до вимог чинного законодавства (окупація території, відсутність наявних технічних можливостей) на сьогодні неможливо відновити доступ до Реєстру територіальної громади, Єдиного державного демографічного реєстру, Державного земельного кадастру, деяких Єдиних державних та Державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст, Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, також функціонал окремих послуг залишається обмеженим із міркування безпеки.
Водночас, на період дії воєнного стану доступ до Єдиного державного реєстру виборців, до якого були підключені чотири райдержадміністрації, також заблоковано згідно з постановою ЦВК від 24.02.2022 № 61 "Про тимчасове припинення функціонування автоматизованої інформаційно-комунікаційної системи "Державний реєстр виборців" на час дії воєнного стану".