У російському підручнику "Історія Криму" вирізали та зафарбували окремі абзаци

Джерело:  uainfo.org  /  13:09, 13 Травня 2019

На початку 2019 року в анексованому Росією Криму розгорівся скандал через підручник з історії Криму

Інформацію в російському підручнику «Історія Криму» для 10 класу, в якому, на думку правозахисників, містяться висловлювання, «що розпалюють ненависть до кримськотатарського народу», вирішили виключити не перевиданням книги, а канцелярським способом.

Получен очередной ответ из Минобраза Крыма по поводу учебного пособия «История Крыма. 10 класс. Часть 2». Перед Минобразом Крыма мною 03.04.2019 письменно были поставлены следующие вопросы: 
1. В связи с чем учебное пособие “История Крыма. 10 класс. Часть 1” не используется в учебно-воспитательном процессе общеобразовательных организаций Республики Крым (выявлены исторические неточности, содержание в учебном пособии экстремистских высказываний, разжигание межнациональной и ре…

Ещё

Це випливає з відповіді підконтрольного Росії Міністерства освіти Криму на запит юриста Ленури Енгулатової.

«Вирішили вирізати, заклеїти, зафарбувати окремі абзаци, сторінки, в яких викладено матеріал, що викликав неоднозначну оцінку окремих жителів Республіки Крим», – сказано у відповіді відомства.

Вказується, що таке рішення ухвалено за підсумками засідання спеціальної комісії в квітні.

«Таким чином, до вересня школи Криму отримають пап'є-маше підручника з «Історії Криму» для 10-го класу», – прокоментувала листа юрист Ленура Енгулатова.

 

На початку 2019 року в анексованому Росією Криму розгорівся скандал через підручник з історії Криму. Митці та освіти Криму, юристи звернулася до підконтрольного Кремлю міністра освіти Криму з проханням вилучити російський підручник «Історія Криму» для 10-х класів під редакцією С. В. Юрченко, в якому зазначено, що під час Другої світової війни «більшість татарського населення лояльно ставилося до німців, а багато хто активно допомагав».

Аналогічне звернення владі Криму направила підконтрольна Кремлю Рада кримських татар. У раді висловили невдоволення тим, як у навчальному посібнику висвітлюються участь кримських татар у Другій світовій війні та їхня депортація в 1944 році.

Після цього з'явилася інформація про вилучення підручника з шкільних бібліотек. 25 березня у відповіді Міністерства освіти Криму на запит юриста Ленури Енгулатової повідомили, що підручник російський «Історія Криму» для 10 класу не використовують у школах півострова.

 

Крим. Реалії

Вгору