У нацпарку на Одещині знайшли великого молюска-вселенця з Китаю, який є конкурентом місцевим видам

Джерело:  usionline.com  /  11:09, 14 Лютого 2024

Важливо зловити живого молюска і тому представники нацпарку звертаються до рибалок з проханням при нагоді передати свіжий екземпляр працівникам Нижньодністровський національний природний парк

Китайска беззубка буде конкурентом для місцевих молюсків, які внесені у Червону книгу України. Вчені просять рибалок зловити свіжого молюска.

Про це повідомляє Нижньодністровський національний природний парк.

Знахідку виявив інспектор Нижньодністровського НПП Олександр Петренко на Дністровському лимані. Під час вилучення з води браконьєрських сіток у районі села Семенівка він виявив молюска, який зачепився за знаряддя лову.

За консультацією ми звернулися до фахівця з Одеського інституту морської біології НАНУ, доктора біологічних наук Михайла Сона, Mikhail Son який повідомив, що наша знахідка – це вселенець з Китаю, Sinanodonta woodiana, – зазначили у нацпарку.

Повідомляється, що цей вид молюсків вже знаходили на Дунаї, у дельті і басейні Тиси, епізодично у басейні Дніпра. Імовірно, личинки китайського «гостя» потрапили з рибою до Дністровського лиману.

Чи вплине розповсюдження даного виду у наших водах? Так. Відомо що місцеві уніоніди – прісноводні мідії є головними фільтраторами водойм, а їх ареали і чисельність стрімко скорочуються. Китайска Беззубка буде конкурентом для Anodonta cygnea и Pseudanodonta complanata, які внесені у Червону книгу України, – наголошують вчені.

Також зазначається, що тема потребує дослідження і вивчення. Важливо зловити живого молюска і тому представники нацпарку звертаються до рибалок з проханням при нагоді передати свіжий екземпляр працівникам Нижньодністровський національний природний парк.

Фото Олени Ковбасюк

Вгору