Фахівці застерігають перед застосуванням препаратів без консультацій з лікарем.
Вживати антибіотики без призначення лікаря — це дуже погана ідея. Тож у МОЗ нагадують, які хвороби антибіотики точно не лікують.
1. Грип, застуда та інші вірусні захворювання
Антибіотики діють проти бактерій. Але не впливають на віруси. Грип — це вірусне захворювання, отже, антибіотики не потрібні. Хіба що лікар діагностував ще й бактеріальну інфекцію. В такому разі він може призначити антибіотик.
2. Бронхіт, синусит, інфекція вуха
Можуть виникати внаслідок як вірусних, так і бактеріальних інфекцій. Що саме спричинило хворобу і чи потрібні антибіотики, може встановити лише лікар (часто-густо після лабораторних досліджень чи додаткових обстежень).
3. Запалення очей
Купувати в аптеці краплі з антибіотиками, якщо почервоніли очі, шкідливо як для вашого здоров’я, так і гаманця. Препарати з антибіотиками слід використовувати лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція спричинила захворювання.
4. Порізи
Лише 3% ран інфікуються. Тому при незначних порізах недоречно використовувати місцеві засоби з антибіотиками. Лікарі призначають їх лише в деяких серйозних випадках — при діабеті, чималих пошкодженнях шкіри, забруднених ранах тощо.
5. Профілактика захворювання
Антибіотики не можна та недоречно вживати з профілактичною метою. Вони не запобігають захворюванням, а лікують вже наявну інфекцію. Якщо ви хочете дізнатися про адекватну профілактику тих чи інших захворювань, зверніться до свого лікаря.