У Херсоні також рили окопи, але це не допомогло російській армії утримати територію

Джерело:  ua.krymr.com  /  13:11, 26 Листопада 2022

«Лінія Аксьонова» в Криму не зупинить ЗСУ – кримські активісти

СІМФЕРОПОЛЬ – У міністерстві оборони України припускають, що зможуть повернути тимчасово окупований Крим уже цієї зими. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зазначив, що Україна переможе у війні з Росією, але точної дати поки що назвати не можна. Російська влада Криму, у свою чергу, повідомила, що готує фортифікаційні зміцнення на адміністративному кордоні між Кримом і Херсонською областю.

Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами Аксенов) заявив, що «вживаються достатні заходи для того, щоб кримчани почувалися в безпеці»

«При цьому на території Криму під моїм контролем, у тому числі, проводяться фортифікаційні роботи, спрямовані на гарантоване забезпечення безпеки кримчан», – повідомив Аксьонов.

Російський глава Криму Сергій Аксьонов

Російський глава Криму Сергій Аксьонов

Британська розвідка повідомила 18 листопада, що після відступу з Херсона російські сили перегруповуються та вирили нові траншеї поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, а також біля річки Сіверський-Донець між Донецькою та Луганською областями.

Російський політолог, який живе в Чехії, Іван Преображенський вважає, що «русский мир» розчарувався в Путіні як у сильному лідері». Він зазначає, що «всі, окрім очевидно неадекватних людей, розуміють, що перемоги Росії більше не буде. В Херсоні віра у перемогу навіть серед циніків залишалася, а після Херсона її вже нема».

Кримський активіст Олексій Єфремов упевнений, що жодні фортифікаційні укріплення не завадять деокупації Криму.

Олексій Єфремов

Олексій Єфремов

Мажино, Лінію Маннергейма свого часу теж вважали неприступною, куди вже «лінії Аксьонова» до них

Олексій Єфремов

«З таким самим успіхом можна на пляжі будувати замки з піску, коли на горизонті вже згущуються хмари та посилюється вітер, і сподіватися, що все обійдеться. За прогнозами ЗСУ, на півострів насуваються «хімарси», «смерчі» з випаданням «граду». Лінію Мажино, Лінію Маннергейма свого часу теж вважали неприступною, куди вже «лінії Аксьонова» до них. Ці укріплення злижуться, як корова язиком, під бурею і натиском добре мотивованих і добре екіпірованих бійців. А поки що багато кримчан намагаються триматися подалі від військових об'єктів, хтось запасається продуктами, хтось готує підвали. Більшість, як завжди, загрузла у своєму побуті, і поки грім не вдарить, не буде бігати і метушитися. Але історія з Херсоном, звісно, надихає та розправляє плечі тим, хто спить і бачить Крим без рашизму», – прокоментував ситуацію Крим.Реалії активіст.

Кримчанин, боєць ЗСУ Сергій Ковальський вважає, що визволення Херсона ЗСУ стало переломним моментом для зміни настроїв у Криму.

Сергій Ковальський

Сергій Ковальський

Херсон зламав настрої в Криму кардинально

Сергій Ковальський

«Херсон змінив настрої в Криму! Спілкування з кримчанами навіть три тижні тому виглядало так: 50% не вірили, що Україна здатна повернути Крим під час цієї війни. Адже історія 2014 року залишила величезну травму та програні наративи, до речі, і на материковій Україні також. А ось саме Херсон – зламав настрої в Криму кардинально. Сьогодні, за моїми суб'єктивними оцінками, тих, хто почав розуміти, що такий розвиток подій стає реальним, стало більше 50%. Усе це – досягнення українських захисників на всіх рівнях, які борються за свободу України, а пропаганда тут безсила. Тому, Аксьонов, копай – не копай окопи – кримська весна близько», – заявив Ковальський.

Кримський активіст Павло Степанченко зазначає, що заява Сергія Аксьонова про будівництво фортифікаційних споруд внесла занепокоєння серед проросійськи налаштованих кримчан.

У Херсоні також рили окопи, але це не допомогло російській армії утримати територію

Павло Степанченко

«Звичайному громадянину не відома ситуація на адмінкордоні Криму, але після заяви Аксьонова зрозуміло одне – ситуація складна та дуже серйозна. У Херсоні також рили окопи, але це не допомогло російській армії утримати територію. Із сучасною ефективною зброєю ці окопи можуть стати кбратсьою могилою. Всім зрозуміло, що маючи ракети та дрони, ці споруди швидко перетворюються на руїни. Наслідки «спецоперації» (так у Росії називають повномасштабну війну проти України – КР) Росії на території України вже «чутно» в Севастополі, а також Бєлгороді, ніякі окопи не допоможуть. Бліцкриг путінського режиму із захоплення України не вдався, відповідно зараз основне завдання – утримати ті позиції, які взяті. Підконтрольна Росії територія Херсонської області стала буферною зоною та місцем воєнних дій. З урахуванням натиску ЗСУ щодо звільнення території України російська влада хоче бути готовою до будь-якого розвитку ситуації», – поділився своєю думкою з Крим.Реалії активіст.

Павло Степанченко

Павло Степанченко

Напередодні депутат Держдуми Росії від анексованого Севастополя Дмитро Бєлик не став відповідати російським журналістам на питання про здатність Києва повернути Крим військовим шляхом. «Не хочу коментувати це після Херсонщини. Запитайте інші теми, будь ласка», – відповів Бєлик.

Депутат Держдуми, генерал-лейтенант армії запасу Андрій Гурулєв заявив російським ЗМІ, що Росії потрібно бути готовою до серйозної оборони Криму.

11 листопада Міноборони України повідомило, що Херсон повертається під контроль української армії. У центрі міста підняли український прапор.

Вгору