У 2019 році казармами поліпшеного планування забезпечать 23 000 контрактників.
Про це на брифінгу у Міністерстві оборони України повідомив заступник начальника управління — головний інженер Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗС України полковник Олександр Чергінець.
Скільки витратять грошей?
Згідно з кошторисом Міністерства, на 2019 рік для будівництва, реконструкції та капітального ремонту передбачено 3 106,0 млн. грн, з них:
- 1 532,4 млн. грн виділено на будівництво казарм поліпшеного планування для військовослужбовців військової служби за контрактом та інженерних мереж до них;
- 345,3 млн. грн — на будівництво та продовження відновлення їдалень для переведення військових частин Збройних Сил України на систему продовольчого забезпечення із застосуванням каталогу продуктів харчування;
- 244,4 млн. грн — на закупівлю польового батальйонного табору та швидкозбірних модульних будівель;
- 100 млн. грн — на відновлення об’єктів медичних та навчальних закладів Міністерства оборони;
- 883,9 млн. грн — на розбудову і розвиток інфраструктури навчальних центрів та полігонів.
Будують 779 об’єктів
Загалом, відповідно до Плану будівництва, реконструкції та капітального ремонту на 2019 рік, триває будівництво та відновлення 779 об’єктів.
Протягом 2018 року, як повідомив полковник Олександр Чергінець, були здійснені заходи з будівництва, реконструкції та капітального ремонту на 1 151 військовому об’єкті. Завершено виконання робіт на 483 об’єктах казармено-житлового фонду, зокрема на 60 об’єктах будівництва, 134 об’єктах реконструкції та 289 об’єктах капітального ремонту.
“На жаль, деякі будівельні компанії, з якими, за результатами конкурсних торгів, були укладені договори підряду з будівництва, виявляються неспроможними своєчасно та якісно виконати взяті на себе зобов’язання, — зазначив полковник Олександр Чергінець. — Міністерство оборони України постійно вживає заходи контролю та претензійно-позовної роботи. Налагоджено постійний моніторинг будівництва, щотижневі фотозвіти об’єктів, робота з органами державного архітектурно-будівельного контролю, органами військової прокуратури тощо”.
У 2018 році за ініціативою замовників скасовано 36 укладених договорів, направлено 287 претензій на загальну суму 16 809 291 грн. Така сама практика триває і цього року: 12 договорів анульовано, контрагентам направлено 57 претензій на загальну суму 7 659 869 грн.