Автори популярного українського документального проєкту «Хащі» присвятили чергову серію нашій області. У фільмі розказують багато цікавого та не всім відомого про наш край – від катакомб до виноградарства, від Акаржанського повстання до «печерних людей» ХХ століття.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з посиланням на відео «Хащів».
Як зазначають автори відео, один з улюблених пропагандистських наративів російських агресорів є «новоросія», яка спирається на міф про те, що на землях півдня, зокрема у Північному Причорномор’ї, була ледь не пустеля, а російська імперія принесла сюди життя та цивілізацію.
Хочеться роз’яснити московитському диктатору та нагадати нам, українцям, про те, хто жив на північних берегах Чорного моря, хто заснував перші поселення та рубав тут камінь на будівництво перейменованого Хаджибею, хто зводив тут перші православні церкви та будував величні католицькі храми, а хто все це руйнував та “строіл новий мір” і організовував квазідержавні утворення, – наголошують автори проєкту.
У документальній стрічці яка триває понад годину, розповідається про велику роль німецьких колоністів у розвитку регіону, про козаків, які рубали камінь для будівництва Хаджибею, а цей Хаджибей було лише перейменовано відомим указом Катерини ІІ, тоді й мови не було про заснування нового міста. Про це, до речі, чудово пам’ятали історики весь час, а міф про «заснування» Одеси з’явився у 20-му сторіччі, а точніше у 90-ті його роки.
Додамо, що згідно з ідеєю проєкту «Хащі» його автори приходять у маловідомі або покинути місця і розповідають їхню історію. Так саме вони зробили і цього разу, адже деякі маловідомі факти з фільму зацікавлять навіть тих хто в цілому орієнтується в історії Одещини.