Тарифи на газ і тепло “заморозили” час війни

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  17:51, 21 Июня 2022

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні ухвалила за основу пакет урядових законопроектів спрямованих на унеможливлення коливань цін і тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення

Зокрема, парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт №7427, яким запроваджується мораторій на підвищення цін і тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення.

Це критично важливий законопроект, аби захистити українців від можливих коливань цін. Протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення або скасування буде заборонено підвищувати ціни на тарифи за газ і тепло.

Ціна на природний газ для побутових споживачів не може бути більшою, ніж та, що була станом на 24 лютого 2022 року.

Законопроєкт встановлює тимчасову заборону постачальнику природного газу примусово стягувати заборгованість зі споживачів – зокрема, включати цю заборгованість у рахунок на оплату, подавати судові позови, проводити стягнення цієї заборгованості у примусовому порядку, вчиняти заходи з припинення газопостачання у зв’язку з наявністю цієї заборгованості тощо.

Разом із тим, депутати передбачили компенсації збитків і втрат для суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання. Вони покриватимуться із держбюджету.

Фінансувати витрати, що виникнуть внаслідок введення мораторію, планується за рахунок збільшення видатків спеціального фонду Державного бюджету на 264.3 млрд грн. Відповідний законопроєкт № 7429 депутати також ухвалили в першому читанні.

Він передбачає, що забезпечення цих видатків пропонується здійснити за рахунок:

  • додаткових надходжень від сплати дивідендів, які нараховуються на акції «Нафтогазу», що належать державі (64.4 млрд грн);
  • додаткових надходжень від сплати авансового платежу з податку на прибуток при виплаті цих дивідендів (11.6 млрд грн);
  • надходжень донорської та іншої міжнародної допомоги, що надається з метою фінансування заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання у період воєнного стану та подальшого відновлення (188.3 млрд грн).
Наверх