Гліб Лисицький/ Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Жорстока війна забирає життя наших військових. Когось лишає із ранами та шрамами, без кінцівок та з протезами. Військовослужбовця з Лисичанська Гліба Лисицького війна теж не оминула, вона лишила свій слід на обличчі та тілі чоловіка.
Захисникові 30 років, шість з яких — минули на війні. Гліб добровільно вступив до лав ЗСУ. Воював у Луганській області та сусідній — Донецькій, де цьогоріч у січні отримав важке поранення, пише Перше медичне об'єднання Львова.
«Ми були втрьох, я йшов першим. Щойно вийшов за пагорб, як почув автоматну чергу. Впав. Хотів схопитися за автомат, але рука вже не працювала. Куля пролетіла наскрізь і зачепила артерію. Почалася масивна кровотеча. Поки я повз до нашого окопу, росіяни закидували мене гранатами. Одна з них розірвалася прямо біля обличчя», — розповів Гліб.
Уламки посікли ще й легені та живіт. У той момент, коли Гліб оговтувався від поранення, росіяни вже наближалися до нього. Тоді він згадав свого сина.
«Я усвідомив, що вони або доб’ють, або візьмуть у полон. І відразу подумав про сина, що я не хочу аби він залишився без батька. Тому зібрався з силами та поповз по посадці - пліч-о-пліч з побратимами», — пригада Гліб.
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Військові вибралися. Лисицький втратив забагато крові. Спочатку його направили у Краматорськ, там лікарі підключають його до апарату ШВЛ. Три дні Гліб був у комі, під цього стався інфаркт мозку. Через це чоловік втратив периферичний зір. Далі за життя чоловіка боролися лікарі Дніпра, Києва і Львова.
У Центрі «Незламні» Глібу завершив лікування. Його обличчя було деформоване, а пластини, які раніше встановили на місце розтрощених лицевих кісток, не прижилися. Було інфекційне запалення кістки. За два місяці нові пластини прижилися і хірурги узялися до імплантації нижньої щелепи, кістку для якої взяли з ребра пацієнта.
«Якби ми не виконали всі ці операції, пацієнт мав би проблеми з мовленням та жуванням, не зміг би нормально їсти. Також мав би нескінченні гнійні виділення з нижньої щелепи, постійні болі та набряк. Плюс візуальний дефект», — пояснив завідувач відділення Олег Ковтуняк.
Разом з цим, лікарі усунули ще одну проблему — рука, яка після поранення не рухалася. Складна операція пройшла успішно.
Нині захисник вже пройшов фізичну реабілітацію та поїхав додому. Він зараз із родиною. Після відновлення Гліб планує повернутися до війська — хоче звільнити свій рідний Лисичанськ.