Схеми для ухилянтів: викрито на корупції все керівництво районної ВЛК на Одещині, - СБУ. ФОТО

Джерело:  censor.net  /  17:14, 13 Вересня 2023

СБУ викрила на корупції все керівництво ВЛК одного з районів Одеської області: підозри оголошено також ухилянтам, які скористалися «схемою»

Корупційну схему організував голова військово-лікарської комісії Білгород-Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Разом із ним діяли його поплічники – секретар комісії та інші, наразі невстановлені особи.

Головне управління внутрішньої безпеки СБУ спільно з Національною поліцією України ліквідувало масштабну схему ухилення від мобілізації в Одеській області.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр СБУ.

Як зазначається, у результаті комплексних заходів на оборудці викрито все керівництво однієї з районних військово-лікарських комісій, яке діяло у складі злочинної групи.

Посадовці допомагали чоловікам призовного віку знятися з військового обліку за відповідну плату. Так, ухилянти передавали свої анкетні дані і фотокартки через посередників. Ті у свою чергу забезпечували взяття на військовий облік в Білгород-Дністровському РТЦК та СП без їх присутності, а також направлення їх на проходження військово-лікарської комісії для визначення стану здоров’я. Далі, лікарі з секретарями складали та видавали на ім’я чоловіків довідки з неправдивими даними про непридатність за станом здоров’я.

За гроші посадовці "допомагали" військовозобов’язаним "відкосити" від призову на підставі фіктивних документів про непридатність до служби за станом здоров’я.

"Для цього фігуранти "продавали" своїм клієнтам підроблені медичні висновки з наявністю "тяжких діагнозів". Протягом доби організатори оборудки могли "наштампувати" понад 20 фальшивих меддовідок", - йдеться у повідомленні.

Схеми для ухилянтів: викрито на корупції все керівництво районної ВЛК на Одещині, - СБУ 01
Схеми для ухилянтів: викрито на корупції все керівництво районної ВЛК на Одещині, - СБУ 02
Схеми для ухилянтів: викрито на корупції все керівництво районної ВЛК на Одещині, - СБУ 03
Схеми для ухилянтів: викрито на корупції все керівництво районної ВЛК на Одещині, - СБУ 04

За даними слідства, для того щоб "пропустити" через місцеву ВЛК ухилянтів з інших регіонів, посадовці виготовляли для них фіктивні документи внутрішньо переміщених осіб.

Вартість корупційних "послуг" становила від 7 до 10 тис. американських доларів. Сума залежала від терміновості виконання "замовлення".

Одержану підробку ухилянти використовували для зняття з військового обліку і подальшого виїзду за кордон.

На підставі зібраних доказів голові та двом секретарям районної ВЛК повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 336 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Крім того, встановлено особи і повідомлено про підозру 5 чоловікам, які намагались скористатися "схемою" для ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон. Підозра оголошена за ст. 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову на військову службу).

Наразі вирішується питання щодо обрання для фігурантів запобіжного заходу. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до "схеми".

Посадовцям з ТКЦ: голові лікарської комісії та двом секретарям, а також п’яти військовозобов’язаним, які встигли скористатися послугами корупціонерів, наразі повідомлено про підозру. Першим одразу за п’яти статтями Кримінального кодексу України, а саме: у службовому підробленні та пособництві в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації. Військовозобов’язаним – доведеться відповідати у суді за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Вгору