Сирський, Шайбик, Кароліна та Герич. Politico розповіло про українських котів війни

Джерело:  uainfo.org  /  11:33, 25 Січня 2024

«Коли це налякане маленьке створіння приходить до вас, шукаючи захисту, як ви можете сказати „ні“? Ми сильні, тому захищаємо слабших істот, які потрапили в такі жахливі обставини, як і ми, лише через те, що на нашій землі з’явилися росіяни», — пояснив бойовий медик Олександр Ябчанка

Видання Politico випустило матеріал про українських котів, які допомагають військовим боронити Батьківщину. Серед героїв – Сирський, Шайбик, Кароліна та Герич.

Коти зазвичай приходять до захисників на фронті з прилеглих сіл та міст, шукаючи людського захисту від постійних обстрілів та вибухів, розповіли у статті Politico, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.

«Коли це налякане маленьке створіння приходить до вас, шукаючи захисту, як ви можете сказати „ні“? Ми сильні, тому захищаємо слабших істот, які потрапили в такі жахливі обставини, як і ми, лише через те, що на нашій землі з’явилися росіяни», — пояснив бойовий медик Олександр Ябчанка.

Сирський

Другом та рятівником для відомого кота Сирського, який є тезкою командувача Сухопутних військ України Олександра Сирського, став військовий Роман Сініцин. Чоловік розповів, що кличку для кота обрали випадково. Тварину так назвали тому, що вона дуже любила сир, і це ніяк не пов’язано з командувачем Сухопутних військ. Проте Олександра Сирського розсмішила така випадковість.

Фото: Instagram syrsky_outofcontext

Роман знайшов кота під час виконання бойового завдання у прифронтовому селі. На той момент він із побратимами вже певний час мешкали у покинутій хаті. Їхніми сусідами-шкідниками були миші: «Миші бігають по вас, коли ви спите, вони лізуть у ваші речі. Вони все жують. Через мишей довелося викинути два ящики упакованого пайка», — поділився військовий.

Проте Сирський допоміг захисникам з цим впоратися.

«Більшість місцевих жителів евакуювалися, тож коти взяли верх. Ми спіймали Сирського і харчами вмовили його залишитися з нами. Він допоміг вирішити нашу мишачу проблему», — сказав Сініцин.

Зараз Сирського відвезли до столиці. Кіт живе з родиною Романа, яка піклується про нього. А тварина при цьому не припиняє турбуватися про українську армію.

«Я відвіз його додому, коли ми залишили цю позицію. Зараз він живе з моєю родиною в Києві, але продовжує допомагати армії. Ми використали його популярність у соцмережах, щоб зібрати 147 тис. євро на комплекси БПЛА Mini Shark для коригування артилерії», — сказав Сініцин.

Шайбик

Кіт Шайбик став відомий у соцмережах завдяки військовому Олександру Ляшуку, який почав публікувати відео та фото з котом. Пухнастик був одним з чотирьох кошенят, які жили з підрозділом Олександра на південному фронті у 2022 році.

«Шайбик мав найбільшу харизму. Стало холодно, тож одного вечора я взяв його з собою в спальний мішок. І тоді я закохався в того кота. Він не просто мій найкращий друг, він мій син, — розповідає 26-річний Ляшук.

Фото: Instagram shaybaboy

Військовий розповів, що якось під час їхнього перебування на позиції в лісі, Шайбик зловив 11 мишей. Іноді він приносить здобив у спальний мішок Олександра.

Незважаючи на їх зв’язок, пухнастик лишається вільним коток. Інколи він може піти по своїм справам. Якось Шайбик зник на 18 днів. Його знайшли за кілька кілометрів у компанії інших котів. Ляшук називає це відпусткою для чотирилапого.

У вересні Шайбик отримав спеціальну нагороду за допомогу в зборі грошей на купівлю семи автомобілів.

Кароліна

Бойовий медик Олександр Ябчанка розповів, що не мав бажання заводити кота, проте це змінилося, коли на фронті до його частини прибилася Кароліна. Кішка оселилася разом з військовими на позиції. Для неї діяло одне правило — не можна лежати на спальних місцях захисників.

«Одного разу Кароліна заскочила на наше спальне місце, хоча їй це було заборонено. Ми почали лаятися. У відповідь вона почала народжувати. Так ми отримали сім'ю з шести коті», — пригадав медик.

Фото: Надано Олександром/Politico

Кошенята жили разом з військовими поки не виросли достатньо для того, щоб відлучати їх від мами. Після цього їх віддали людям. «Ми швидко знайшли їм домівки. Але Кароліна та її біле кошеня Хонор залишилися зі мною. Я відвіз їх до Львова, свого рідного міста. Мама так зраділа, що завела двох фронтових котів», — поділився Ябчанка.

Герич

Геральд, більш відомий як Герич, породи шотландська висловуха, разом з Кирилом Люковим, військовим координатором Волонтерського фонду Сергія Притули, доставляють постачання підрозділам на передовій.

Фото: Instagram mr_herych

Кіт понад 20 разів вже їздив на фронт, а живе разом з Кирилом у Краматорську. «Кожного разу він був зіркою шоу, коли стільки бійців бігли до нас, щоб погладити його і сфотографуватися з ним. Герич був терплячим, хоча й трохи шокований», — розповів Люков.

Завдяки своїй популярності в Instagram, Геральд допоміг зібрати кілька мільйонів гривень на автомобілі для ЗСУ.

Вгору