Шість ветеранів війни стали координаторами активних парків Київщини

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  18:08, 19 Жовтня 2023

Київська область стала пілотним регіоном у межах роботи з інтеграції ветеранів війни до соціального проєкту «Активні парки — локації здорової України»

Київська область стала пілотним регіоном у межах роботи з інтеграції ветеранів війни до соціального проєкту «Активні парки — локації здорової України»

Про це повідомили в Управлінні молоді та спорту Київської ОВА.

«Активні парки» — це не лише місце фізичного відновлення, але й платформа для психологічної підтримки та соціальної реінтеграції ветеранів та осіб з інвалідністю у суспільство.

Станіслав Гладченко з дітьми під час активного дозвілля у Білоцерківському парку. Фото: КОВА

На локаціях працює 71 координатор, шестеро з них — учасники бойових дій. Оскільки спорт допомагає покращувати ментальне здоров’я та психоемоційний стан людини, то вони залучають до активностей своїх побратимів, ветеранів війни.

Наразі вже 6 ветеранів війни та учасників бойових дій долучилися до ініціативи створення активних парків у громадах Київщини.

Військовий Олександр Прокопенко з Білої Церкви. Фото: КОВА

Серед координаторів-ветеранів: нацгвардієць Володимир Товкіс — у Боярській громаді, боєць ТРО Олег Андрієнко — у Макарівській громаді, ветеран війни Олександр Прокопенко — в Білоцерківській, учасник бойових дій Станіслав Гладченко — у Броварській та ветеран Ігор Пожидаєв — у Бишівській громаді.

Також серед них і учасник бойових дій Микола Ковтун, що долучився до соціального проєкту в статусі координатора парку в місті Баришівка.

Микола Ковтун з Баришівки. Фото: КОВА

З перших годин повномасштабного вторгнення росії в Україну Микола став на захист Батьківщини у складі територіальної оборони, пізніше брав безпосередню участь у зоні бойових дій. За станом здоров’я у 2023 році військовий повернувся у рідне місто, проте сила духу не дала морально зламатися герою та замкнутися в собі.

Подолати травматичний досвід війни, захиснику допоміг активний спосіб життя.

Сьогодні Микола Ковтун тренує дітей та інші групи населення, проводить фізкультурно-оздоровчі заходи в рідній йому територіальній громаді та своїм прикладом формує образ стійкості та незламності ветерана війни.

«Цей приклад показує, що навіть після серйозних травм ветерани війни можуть знайти силу духу та волю до відновлення за допомогою фізичної культури та підтримки спільноти», — розповідають представники Міністерства молоді та спорту України.

Нагадаємо, що на сьогодні в усіх 7 районах Київської області функціонують локації активних парків, розташовані у скверах та парках. Цей флагманський проєкт Міністерства молоді та спорту України реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, створеної за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Вгору