Що буде замість пам’ятника Катерині? (фото)

Джерело:  dumskaya.net  /  12:24, 1 Грудня 2022

Катерининська площа після знесення імператриці: архітектори пропонують збільшити пішохідну зону, висадити дерева і встановити фонтан

Пам'ятника Катерині в центрі міста більше не буде. Але що робити з площею? Депутат міськради, співзасновник та постійний автор «Думської» Петро Обухов вважає, що ми повинні провести архітектурний конкурс. І не тільки на новий пам’ятник або фонтан, а на весь цей простір. Коли Україна переможе у війні, треба знати, як ми будемо приводити площу до ладу.

Він попросив студію SIVAK + PARTNERS розробити пропозиції щодо оновлення цього громадського простору. Транспортний концепт розробив Аркадій Шупляков, ескізну пропозицію — Кирило Вербич.

«Замість пам’ятника ми пропонуємо зробити фонтан, — каже Петро. — Головна ідея — збільшення пішохідної частини площі й додавання нових місць для сидіння. Також додаються нові дерева обабіч площі, але так, щоб не перекривати вид на фонтан, на Дюка та з Дюка на фонтан. Сама площа може використовуватись для концертів та ярмарок. Залишається проїзд у Воронцовський провулок та місця для паркування вздовж будівель. Для заїздів у двори та для екстрених служб пропонуємо автоматичні підземні боларди».

За словами депутата, великі фонтани, 57 нових дерев в ґрунті та десять у кадках допоможуть під час літньої спеки й зроблять простір більш природним. На його погляд, це додасть життя площі, збільшить її відвідуваність, місцевий бізнес буде краще працювати й сплатить більше податків.

«Сподіваюсь, буде проведений конкурс, і інші архітектори запропонують свої ідеї. Ми готові надати файли для моделі площі іншим архітекторам», — зазначив він.

Вгору