Роспропаганда в ділі: рашисти вкинули фейк про обстріли Донецька, опублікувавши фото з Маріуполя

Джерело:  vchasnoua.com  /  09:16, 29 Липня 2023

Російські ЗМІ закидують інформаційний простір фейковими новинами про Україну

Фото ТГ-канал Андрющенко Time

Чергову вигадку рашисти написали про обстріл Донецька, опублікувавши фото з пошкодженими тролейбусами. Але не врахували, що на них написано «Маріупольський транспорт», а зруйнований будинок на фоні знаходиться в Маріуполі по вулиці Громова, 50.

«Пропагандисти цілий день накидують страшних новин про бомбардування Донецька. Такий собі трилер „Вісім років дамбили бамбас частина друга“, — пише радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. — Але, мабуть, вигаданих історій настільки вже не залишилось, що новину про „знищено в донецькому депо 12 тролейбусів“ проілюстрували фото з Маріуполя. Хороша спроба. Але, знов, ніт. Треба старатись краще».

Подібних фейків в період війни збільшилося. Ворожі ЗМІ активно працюють над цим. Нині поширюється наратив про розквіт чорної трансплантології в Україні, особливо серед дітей і біженців, про це розповіла під час брифінгу VoxCheck керівниця департаменту протидії інформаційним загрозам національній безпеці Центру протидії дезінформації Анаїт Хоперія:

«Агресори знаходять якісь кейси, про які колись дійсно розповідалося. У нас була історія про шістьох лікарів, яких засудили через чорну трансплантологію. У 2015 було відео із псевдопрацівником СБУ з закритим обличчям. Він розповідає, як чорна трансплантологія відбувається на полі бою і, що є якийсь трансплантолог з Голландії що допомагає з цим. СБУ спростували це відео, але росіяни використовують це дотепер».

Для розповсюдження фейків росіяни викладають відео із субтитрами англійською. До прикладу, було відео у якому взагалі не зазначено, що це Україна, але боти прокоментували що це Ізюм Харківської області. Матеріал набув широкого поширення.

«Україні треба реалізувати дуже багато роботи серед нашої і міжнародної аудиторії, задля інформаційної безпеки, — додала експертка. — Адже російські фейки на міжнародну аудиторію використовуються проти нас».

Вгору