Ремонти шкіл, поміч населенню та бізнесу: яку допомогу нададуть Одещині міжнародні партнери (відео)

Джерело:  usionline.com  /  16:22, 19 Вересня 2023

Про це під час брифінгу в Media Center Ukraine Odesа повідомив Роман Григоришин, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації

На Одещині готуються нової важкої зими. У цей час до відновлення пошкоджених будівель та забезпечення генераторами регіону планується залучити якнайбільше міжнародних партнерів та донорів. Така підтримка зараз вкрай необхідна, впевнені в Одеській військовій адміністрації, адже минулого року більшість мешканців міста періодично залишалися без світла та тепла.

Про це під час брифінгу в Media Center Ukraine Odesа повідомив Роман Григоришин, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації, передає Українська Служба Інформації.

Він розповів, що за ініціативою президента України Володимира Зеленського у всіх областях країни були створені Регіональні офіси міжнародного співробітництва. Одеська область не є виключенням, адже до неї, додав Григоришин, прикута величезна увага з боку міжнародних партнерів.

Офіс розпочав роботу на Одещині у червні цього року, до його структури увійшла Агенція регіонального розвитку Одеської області. За цей період часу організація успішно впровадила низку інвестиційних проєктів для регіону, узгодила стратегічний план співробітництва з міжнародними партнерами та надала підтримку місцевому населенню.

Роман Григоришин

Увага є з боку міжнародних дипломатів, партнерів, топфігур на чолі, навіть, з генеральним секретарем ООН, він відвідував наше місто. Тому для нас робота цього офісу важливіша у рази, чим для інших регіонів. Офіс – це новий майданчик для комунікації та координації всієї міжнародної допомоги, партнерства, – зазначив Григоришин.

Офіс міжнародного співробітництва працює на базі військової адміністрації, організація збирає інформацію про всі потреби жителів Одещини та осіб, які вимушено переїхали до регіону через воєнні дії, та об’єкти критичної інфраструктури. Співробітники офісу шукають міжнародних донорів, партнерів та меценатів, звертаються до міст побратимів, щоб надати необхідну допомогу всім, хто її потребує.

Крім того, організації вдалось налагодити зв’язки з французькими та німецькими партнерами щодо розвитку регіону у сфері промисловості. Вже цієї осені Одеську область відвідають представники Бременьскої торгівельної промислової палати. Під час візиту плануються бізнес-зустрічі та обговорення шляхів розвитку регіону, а також пошуки місць та локацій, на яких у майбутньому, після закінчення війни, можливо будуть створені іноземні підприємства.

Також уряд вільного ганзейського уряду Бремена виділив транш у розмірі 718 тис. євро для забезпечення потреб Одеської області. Це базовий пакет, який на першому етапі в рамках розробки плану відновлення Бремен виділяє для регіону. Кошти виділяються з бюджету міста та будуть надходити поступово, – додав Роман Григоришин.

Водночас іноземні партнери пообіцяли допомогти у відновленні пошкоджених закладів освіти Одеси та області, які постраждали від російських ракетних атак.

Ці домовленості у кінці місяця будуть закріплені тристоронньою угодою між міською владою Бремена та Одеською державною адміністрацією і відповідно закладами, які будуть відновлюватися, – розповів спікер.

Він зазначив, що спільно із Global Empowerment Mission (GEM) в партнерстві благодійним фондом The Howard G. Buffett Foundation – сином п’ятої найбагатшої людини світу Уоррена Баффета Говарда, цього літа в Одесі та області провели роботи із заміру та відновлення пошкоджених вікон у постраждалих від російських атак будинках. Понад 1500 нових вікон вже відновлено, взагалі планують встановити ще близько 4 тисяч.

Крім того, заступник голови ОВА розповів, що наразі офіс готується до проведення четвертого Регіонального форуму відновлення Одещини, темою якого стане просторове планування. Останній завершальний форум відбудеться у грудні. На ньому місцева та регіональна влади представять остаточний план розвитку Одещини.

Ми станемо одним із перших регіонів країни, який вже матиме План відновлення з міжнародною експертизою. Після цього ми зможемо претендувати не тільки на проєкти реагування на кризу, а й на проєкти розвитку у тому числі інфраструктури, енергетичної. У тому числі – дороговартісні, які нам самотужки було б важко фінансувати, – проінформував Григоришин.

Вгору