Реабілітація для крилатих: як Одеський зоопарк допомагає птахам (фото)

Джерело:  usionline.com  /  17:10, 5 Жовтня 2022

Нових “постояльців” приносять, буває, по декілька на день. Більшість серед них — птахи. Трапляються, звичайно, й інші тварини — як, наприклад, єнотоподібний собака, якого нещодавно принесли рятувальники

Зазвичай декілька разів на тиждень співробітники Одеського зоопарку виїжджають на природу — випустити на волю птахів, яким вони, в буквальному сенсі, врятували життя.

Про те, як це відбувається, Українській Службі Інформації розповів директор зоопарку Ігор Бєляков.

У п’ятницю, 30 вересня, завдяки співробітникам звіринця, у дику природу повернувся орлан-білохвіст. Цей красивий птах ще влітку впав прямо на подвір’я у провулку Володимира Терещенка в районі Жевахової гори. Місцеві мешканці одразу звернулися до зоопарку.

Птах був без переламів чи поранень, досить активний, але заслаблий і не міг літати. Ми думаємо, це може бути через контузію від удару головою, – розповідає Бєляков.

Орлана поселили у вольєрі, виходили, і, нарешті, випустили на волю.
Для таких, як він, у зоопарку діє ціла служба реабілітації.

Нових “постояльців” приносять, буває, по декілька на день. Більшість серед них — птахи. Трапляються, звичайно, й інші тварини — як, наприклад, єнотоподібний собака, якого нещодавно принесли рятувальники. Але здебільшого — це пернаті: поранені, виснажені чи пташенята, які випали з гнізда. Часто на реабілітацію поступають хижі птахи — яструби, соколи, сови.

Майже всіх нам вдається виходити і випустити на волю. Звичайно, деякі птахи гинуть. Інших доводиться залишати у зоопарку — тих, які не виживуть у дикій природі, наприклад, з ампутованим крилом. Але більшість повертаємо на волю, – говорить Ігор Бєляков.

Інколи на реабілітацію до зоопарку потрапляють екзотичні птахи — папуги або австралійський чорний лебідь, якого знайшли поблизу Рені. Та це, швидше, винятки. Здебільшого до “пташиного реабілітаційного центру” приносять птахів, що належать до нашої фауни.

Фото: Олена Ксенофонтова

Вгору