Рятувальники ліквідували загорання двох автомобілів

Джерело:  ugorod.od.ua  /  08:56, 26 Серпня 2020

Як відомо, автомобіль повністю вигорає у середньому за 20 хвилин. До того ж достатньо лише 5, щоб ушкодження для автівки були фатальними

У п’ятницю, 21-го серпня 2020 року, о 2.47 до «Служби порятунку-101» Київського району м. Одеси надійшло повідомлення про те, що на Фонтанській дорозі, 16/8 палає легковий автомобіль.

На місце виклику було направлено два пожежно-рятувальних відділення Київського та Малиновського районних відділів. За лічені хвилини на місце виклику прибули чергові караули рятувальників. На момент прибуття пожежних на місце виклику полумя перекинулося з легкового автомобіля Lifan на припаркованt поруч сусіднє авто Skoda. Рятувальники подали вогнегасні засоби і за 13 хвилин ліквідували пожежу. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено моторний відсік та салон автомобіля Lifan на загальній площі 4 м² та салон і багажне відділення легковика Skoda на загальній площі 6 м². Загиблих та постраждалих – немає. Причина пожежі – встановлюється.

Доречі, того ж тижня на території Київського району м. Одеси сталося ще три пожежі легкових авто. За усіма фактами виникнення пожеж автомобілів проводиться розслідування.

Як ліквідувати загоряння в автомобілі самостійно

 

Пожежі в автомобілях виникають доволі часто, особливо якщо не стежити за станом автомобіля та нехтувати правилами пожежної безпеки. Загорітися може через несправність електропроводки або гальмівної системи, перегрів двигуна, або ж через несправність рухомих вузлів та деталей автівки.

Як відомо, автомобіль повністю вигорає у середньому за 20 хвилин. До того ж достатньо лише 5, щоб ушкодження для автівки були фатальними. Найчастіше вогонь в автомобілі спалахує у моторному відсіку. Розпізнати загоряння можливо за ознаками виділення тепла або диму.

Якщо ваша автівка загорілася, діяти слід швидко та обережно. Адже у вас є лічені хвилини, аби загасити полум’я на початковій стадії. У разі загоряння необхідно:

- вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль;

- вивести пасажирів зі сторони, протилежної від бака з пальним;

- зателефонувати до «Служби порятунку» за номером 101;

- приступити до гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;

- пальне, у разі його витоку чи пролиття, необхідно загасити в першу чергу, подаючи струмінь з вогнегасника знизу вверх;

- якщо загорілося під капотом, слід підняти кришку, одразу направивши струмінь вогнегасника у підкапотний простір, адже інтенсивність горіння при піднятті капота посилюється;

- гасити вогонь слід з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я.

Також для гасіння пожежі можна скористатися підручними засобами, як, наприклад, кошма або пісок.

Якщо ви водій і проїжджаєте повз палаючий автомобіль, не будьте байдужими, зупиніться у безпечному місці та допоможіть іншому загасити пожежу.

Нагадуємо, що вогнегасник в автомобілі повинен бути обов’язково. Адже у разі небезпеки він може врятувати ваш автомобіль, а іноді і життя.

Сергій Шморгал, провідний спеціаліст Київського районного відділу у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області

 

Вгору