Рятує людей та безхатніх тваринок: ДонОВА представила номінантку конкурсу «Жінка Донеччини» Ольгу Семібратову
Ольга Семібратова — 1990 року народження. Народилася та зростала у маленькому містечку Красногорівка. Ще з дитинства дуже полюбляла піклуватися про стареньких самотніх людей, часто з однокласниками ходила до них, провідувала та допомагала.
До тварин була окрема любов. Всі безхатні пухнастики приносилися додому, будь то кошеня віком 10 днів чи пташеня, яке випало з гніздечка. Зі шкільної парти відчуття справедливості та правди стали найважливішими принципами по життю.
Саме тому Ольга поступила в Донецький національний університет імені Стуса на факультет Правознавство. Закінчивши його у 2012 році з відзнакою, залишилася жити у місті Донецьк. Попрацювавши юристом у будівельній компанії, перейшла до кредитного відділу банка.
За 2 місяці до вторгнення та окупації міста дівчина отримала підвищення, але вимушена була все кинути та виїхати з Донецька у травні 2014 року. Виїхала до Волноваського району, с. Ялта, як тоді, очікувалося на декілька тижнів, але згодом залишилася на постійне місце проживання.
Ольга почала займатись громадською діяльністю, підтримувала збори онкохворим, закінчила курси практичної психології. Створила кімнату «Добра» з речами для малозабезпечених та нужденних людей. 2021 року виграла грант від Естонської ради у справах біженців в рамках можливостей жіночого підприємства, впроваджений Запорізьким благодійним фондом «Єдність за майбутнє».
Заснувала бізнес по виробництву пастили та фруктових чипсів. 23 лютого 2022 року зареєструвала ФОП, щоб працювати офіційно, масштабуватися та надавати робочі місця.
З початком повномасштабного вторгнення чоловік Ольги добровольцем долучився до тероборони, а далі до лав ЗСУ. Щоб не сидіти без діла та допомагати своїй країні, почала займатися волонтерством з 26 лютого 2022 року. Приймали разом з місцевою владою та небайдужими мешканцями біженців з Волновахи та Маріуполя.
Так щодня працювала до 18 квітня 2022 року, через можливий прорив ворога, була вимушена з дитиною виїхати з селища Ялта та переїхати до селища Софіївка Дніпропетровської області.
І вже на новому місці, через декілька днів, Ольга зареєструвала та очолила благодійний фонд «Сила жінки». Допомагали ВПО з усієї України, велика кількість переселенців була з міста Бахмут. Виграли грант на оснащення соціальної пральні «Чистюля», постійно направляли гуманітарні вантажі до Волноваського району, Комарської, Великоновоселківської та Вугледарської громад, допомагали військовим, які захищали та розташовувалися у районі.
3 жовтня 2022 року Ольга повернулася до с. Ялта, де продовжувала опікуватися жителями Волноваського району з волонтерами, які за покликом серця хотіли допомагати людям, що потребували допомоги.
Через Благодійний Фонд «Сила Жінки» допомогу отримують понад 8 тисяч населення. Це продуктові та гігієнічні набори, овочі, хліб, вода, ліки, газові плити, обігрівачі, буржуйки, одяг, ковдри, будівельні матеріали, засоби гігієни для людей з інвалідністю, дитячі памперси, насіння, корм для тварин.
Піклується дівчина й про безхатніх тваринок. Вже сім собачок врятовано з гарячих точок: з міста Красногорівка, смт. Велика Новосілка, 5 з яких живуть у неї. Волонтерка організувала майстер-класи для діточок, проводила заняття з арттерапії, робила піцу, паски для військових.
2−3 рази на тиждень Ольга виїжджає з екіпажем «Білі Янголи» до зони активних бойових дій, до рідного міста Красногорівка, для роздачі продуктових наборів, будівельних матеріалів та одягу, до Великої Новосілки та сіл, які навіть у сірій зоні.
Не один раз вона потрапляла з хлопцями під обстріл. Працює 7 днів на тиждень. Також волонтерка співпрацює з міжнародними організаціями: американським некомерційним фондом World Central Kitchen, чеською гуманітарною організацією People in need Ukraine, Voice, Hais, а також з багатьма українськими благодійними організаціями.
У травні 2023 року разом з однодумцями виграла грант на закупівлю товарів для формування наборів гідності та проведення тренінгів по протидії гендерно зумовленому насильству.
Набори були роздані жінкам у гарячих точках.
Усі разом допомагають різним підрозділам ЗСУ, продуктами, гігієною, речами, технікою, ліками, засобами захисту.
Ольга з командою робить все, щоб наблизити нашу Перемогу та полегшити життя людей, які стикаються з жахливими наслідками війни.
У кожну поїздку до зони активних бойових дій чи прифронтових територій відчувається біль людей, це дуже важко витримати психологічно.
Волонтерка ризикує своїм життям, але бачить для чого все, і як люди потребують цієї допомоги.
Планує, за можливості, відкрити притулок для тварин, розвивати гендерну рівність, долучитися до процесу відбудови країни.