Після третього заняття вони починають посміхатись... (фото, відео)

Джерело:  usionline.com  /  17:18, 26 Липня 2023

Як в Одесі кінний спорт реабілітує військових

Після третього заняття вони починають посміхатись: як у Одесі допомагають військовим повернутись до цивільного життя за допомогою коней.

У питанні розбиралися кореспонденти Української Служби Інформації.

Інноваційна для Одеси методика реабілітації вже дає перші результати. Псевдо «Агроном» – Ігор обрав з логічних причин. Він – звичайний український чоловік – все життя пропрацював на землі, обробляючи її. Так би, мабуть, було б і зараз, якби не напад рф на Україну.

Агроном з 2015 року – у лавах Збройних Сил. Воюючи на найгарячіших напрямах фронту, чоловік двічі отримував поранення.

Поранення отримав, там ще було у 2015 році, і друге у 2022 році. І знаєте, що обідно, що у одне і те саме місце прилетіло. У спину, – із посмішкою розповідає Агроном.

Ігор, військовий

Після тривалої реабілітації Ігор тестує іпотерапію – новітній метод, який використовує коней та скачки верхи, як метод повернення військових до цивільного життя.

Ти їдеш тут – заспокоюєшся, оптимізмом одразу набираешься, – так описує користь від терапії Агроном, який пройшов вже вісім занять з курсу.

Разом з Ігорем такий вид реабілітації отримали вже понад 40 військовослужбовців та ветеранів.

Щодо самої іпотерапії, хочу зазначити, що це метод – доведений у світовій практиці. Це програма, яку застосовують у США, Ізраїлі на державному рівні. Тобто бійці та ветерани проходять цей комплекс безкоштовно. Для нас ця практика є новою, але я бачу по нашим результатам, що вона дійсно є ефективна, – розповідає про методику Алла Бочевар, директорка Благодійного фонду «Сприяння розвитку ВМС Україну», який організовує таку реабілітацію.

На фото: Алла Бочевар

Крім власне, самої іпотерапії, реабілітація включає спілкування з психологами. Так описує стан та результати Андрій – один із психологів проекту:

Тобто, якщо вони з’являються, можливо, інколи зневірені, у них все погано. А вже на третьому занятті ми даємо якихось собак, шоб погладили. І вони починають розмовляти, посміхатись, починаються з’являтися емоції з цивільного життя.

Сам внесок тварин у відновлення військових пояснюють поєднанням фізичної та ментальної частини. Поїздки верхи допомагають відновлюватись м’язам спини та нижньої частини тіла. А контакт з твариною – заспокоює, перезавантажує та дарує нові сили.

Проект – визнаний успішним і його автори планують масштабування, аби якомога більше військовослужбовців отримували якісну реабілітацію.

Вгору