Присвячений матерям наших захисників: фільм "Мати Апостолів" переміг на кінофестивалі у Гонконзі

Джерело:  apostrophe.ua  /  19:09, 5 Серпня 2022

Стрічка отримала близько 60 нагород з моменту прем'єри

Фільм "Мати Апостолів" від грузинського режисера Зази Буадзе отримав головну нагороду на кінофестивалі Asia Film Art International Film Festival (AFAIFF) у Гонконзі. Організатори заходу зізналися, що стрічка українського виробництва "вразила їх до глибини душі".

Фільм-присвята матерям воїнів, які пішли захищати Україну в 2014 році, виборов перше місце серед робіт із Німеччини, Японії, Китаю, Індії, Сполучених Штатів та Гонконгу. Відповідна інформація з'явилася на сайті Держкіно.

Фото: usfa.gov.ua

"Для України та для нас, творців фільму, ця перемога дуже важлива та символічна. Сьогодні Україна переживає важкі часи. Українці платять непомірну ціну за незалежність своєї держави. Ми, представники української кіноспільноти, маємо велику відповідальність нести світу достовірний український наратив", – висловився про перемогу продюсер фільму Дмитро Овечкін.

Фото: usfa.gov.ua

Фільм знятий за реальними подіями, які відбувалися на сході України у 2014-2015 роках. Через історію головної героїні - люблячої матері - показано весь трагізм війни. Процвітаючий раніше край, перетворився на руїни не тільки міст і сіл, а що значно гірше - на руїни тіла і душі. І це все пронизує пекучим болем і жалісним співом безмірної любові матері, яка у цьому пеклі війни біжить на порятунок свого сина.

У часи війни, коли Велика Матір-Україна втрачає найдорожче - життя своїх дітей - картина "Мати Апостолів" стала фільмом-зверненням до кожної Матері українського воїна і до Архетипу Матері взагалі. Станом на 11 червня 2022 року стрічка вже отримала 58 міжнародних та всеукраїнських нагород.

Міжнародний кінофестиваль Asia Film Art (AFAIFF), який вже вчетверте проходить у Гонконзі, представляє новаторських кінематографістів і митців з усього світу. Організаторамиподіїє Hong Kong Film Art Association та Macau Film Art Association.

Вгору