Зараз, через певний час після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції (ГЕС), виявилося, що негативні наслідки для природи не є настільки катастрофічними, як передбачалося. Замість домінування інвазійних видів рослин або спустошення дно колишнього водосховища активно засівається вербою.
Про це розповів еколог Іван Мойсієнко в інтерв’ю Укрінформу, передає кореспондент Української Служби Інформації.
У своєму інтерв’ю Іван Мойсієнко, член правління Української природоохоронної групи та завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету, поділився спостереженнями, зробленими разом з науковою групою на ділянках Національного природного парку «Кам’янська Січ».
Після підриву ГЕС були негативні сценарії розвитку подій. Однак жоден з них не справдився. Не було пилових бур, засолення чи домінування інвазійних видів. Місцеві рослини залишилися такими що переважають, – підкреслив вчений.
Підрив дамби стався у той момент, коли на деревах верби вже дозріло насіння, та воно відразу розпочало активне засівання водосховища. За словами Мойсієнка, у місцях де колишні водотоки перетворилися на болота, спостерігається зростання місцевих видів рослин, таких як очерет, рогіз та бульбокомиш.
Хоча деякі іноземні види, такі як амброзія, також присутні, їх кількість не настільки велика, і вони зазвичай зростають на більш сухих ділянках.
Таким чином, Каховське водосховище переживає природні зміни після трагедії, але новий екосистемний баланс виявляється менш драматичним, ніж можна було очікувати.