Повінь у Нацпарку на Одещині зігнала на піщаний пересип «золотистих вовчиків»

Джерело:  yug.today  /  17:46, 16 Січня 2024

Про це на своїй сторінці в Фейсбук розповів еколог Іван Русєв

Повінь та шторм в Національному природному парку «Тузлівські лимани» змусили багатьох диких тварин, шукати інші притулки. Про це на своїй сторінці в Фейсбук розповів еколог Іван Русєв, передає інформаційне агентство «Юг.Today».

«Зараз дуже часто можна спостерігати шакалів, яких я люблю називати золотистими вовчиками, за межами звичних очеретяних притулків та лігв, які вони останніми роками формували на сухих узбережжях Тузлівських лиманів», – написав вчений.

За його словами, після негоди шакали частіше гуртуються невеличкими зграйками на більш менш сухих ділянках величезного піщаного пересипу.

Проте повінь зігнала не тільки шакалів, а і багато мишоподібних гризунів, які комфортно себе почували в очеретяних заростях, що висохли від нестачі вологи.

До речі, зараз на гризунів полюють не тільки шакали, а і багато білих чапель. Про них Іван Русєв обіцяв розповісти згодом.

Довідка. Шакал звичайний – ссавець із родини Псові (Canidae), роду Пес (Canis). Його наукова назва – Canis aureus. Перша складова перекладається як «собака» та підкреслює спорідненість з домашніми псами та вовками. Друга складова наукової назви шакала перекладається як «золотистий». Тобто дослівно ця тварина зветься «золотистим собакою», що пов’язано із забарвленням шерсті.

Вгору