Повільна смерть «Веселки»: що залишилось від маріупольської «Голландії», - ФОТОРЕПОРТАЖ по роках

Джерело:  www.0629.com.ua  /  10:14, 1 Травня 2023

Коли ці квіти розцвіли, «Веселку» стали порівнювати із Голландією. Більше 100 тисяч тюльпанів та нарцисів були висаджені не хаотично, а за дизайнерським проєктом. З усіх районів Маріуполя на Лівобережжя стали приїжджати люди, щоб подивитися на таку красу

В 2019 році в Маріуполі завершили реконструкцію парка «Веселка». Частиною оновленого парку стали величезні квітники з тюльпанів та нарцисів. Коли ці квіти розцвіли, «Веселку» стали порівнювати із Голландією.

Більше 100 тисяч тюльпанів та нарцисів були висаджені не хаотично, а за дизайнерським проєктом.

З усіх районів Маріуполя на Лівобережжя стали приїжджати люди, щоб подивитися на таку красу.

2019

Сума, яка була витрачена на оновлення парку, склала 58 млн. грн, з яких 18 виділила область, 13 млн. - "Фонд розвитку Маріуполя".

Проте парк одразу стали критикувати. Не через красу і гроші, а через непрактичність.

Еколог Максим Бородін заявив, що тюльпани вимагають спеціального догляду. Кожної осені цибулини тюльпанів треба викопувати, зберігати у спеціальних умовах, навесні знову висаджувати в ґрунт. І якщо цього не робити, то цибулини будуть псуватися, і дуже скоро від «Голландії» не залишиться нічого.

Звісно, критику у муніципалітеті не сприйняли.

Проте весна 2020 року показала, що еколог був правий. Ось вже як виглядали клумби рівно через рік після висадки.

2020

Проте міська влада не поступалася від ідеї «маріупольської Голландії». Тож щороку муніципалітет докуповував декілька сотень цибулин і досаджував їх, щоб зберігалась краса.

Ось як «Веселка» виглядала в 2021 році.

2021

А потім прийшла росія зі своїми бомбами та ракетами. Парк був пошкоджений під час обстрілів, частково зруйнована тротуарна плитка та огородження парку.

Проте клумби з тюльпанами та нарцисами добили не ракети, а відсутність уходу, відсутність води та бур’яни.

2023

«В принципі, зараз ми бачимо результати війни і відсутності догляду за рослинами, - прокоментував ситуацію еколог Максим Бородін. – За парком ніхто не доглядає. Ви ж бачите, що всі клумби поросли бур’яном. Зараз на клумбах хтось там копирсається, намагається прибрати зайву траву, але вже запізно. Проривати бур’яни можна лише ДО цвітіння тюльпанів. Коли вони вже розцвіли, це лише шкодить цибулинам. На жаль, природа страждає від окупації так само, як і люди», - зазначив Максим Бородін.

Вгору