Поставили на паузу: конкурс із реновації Катерининської площі продовжили до 2024 року

Джерело:  dumskaya.net  /  16:22, 8 Серпня 2023

Конкурс оголосили у лютому 2023 року. Перед архітекторами поставили завдання продумати не лише альтернативу демонтованому пам'ятнику російській імператриці Катерині Другій, а й загалом план реновації площі

До лютого наступного року одесити не дізнаються, який вигляд у майбутньому матиме Катерининська площа — архітектурний конкурс несподівано продовжили.

Про це «Думській» повідомили в департаменті інформації міської ради.

Приподнятая площадь от No desighn
Приподнятая площадь от No desighn

Конкурс оголосили у лютому 2023 року. Перед архітекторами поставили завдання продумати не лише альтернативу демонтованому пам'ятнику російській імператриці Катерині Другій, а й загалом план реновації площі.

Однак щось пішло не так. Конкурс чомусь виявився закритим: мерія визначила чотирьох учасників без будь-яких пояснень. Це ПП «Ретроград плюс», архітектурно-художній інститут ОДАБА і дві італійські компанії Ardielli Fornasa Associati і Peluffo & Partners.

За словами віцемера Олександра Філатова, такий формат було застосовано, щоб якомога швидше отримати результат. Мовляв, якби проводили міжнародний конкурс, то й грошей довелося б витратити більше, і часу — не менш ніж півтора року. Щоправда, тут же виникає запитання: якщо конкурс не міжнародний, то що в ньому роблять дві італійські компанії?

Так чи інакше, але 1 серпня проекти мали представити громадськості, а 14 серпня — оголосити переможця. Однак сьогодні, 7 серпня, свій варіант реконструкції площі презентувала архітекторська студія No disighn, яка в конкурсі… не бере участі. Проєкт передбачає збереження автомобільного руху на площі та підняття над рівнем проїжджої частини зони, де раніше знаходився пам'ятник. Тепер туди доведеться підніматися сходами.

У мерії, мабуть, усвідомили, що ситуація з конкурсом виглядає дивно, і дали пояснення. Виявляється, його терміни продовжено, і це пов'язано зі «складнощами, спричиненими актами збройної агресії російської федерації».

«Слід зазначити, що конкурс не завершувався, тому станом на 07.08.2023 журі не визначало найкращі проєктні пропозиції та не оголошувало жодних рішень. Це буде зроблено в лютому 2024 року. Що стосується публікації деяких проєктів реконструкції в соцмережах і ЗМІ, то ці проєкти не є ухваленими рішеннями або відібраними пропозиціями. Одеська міська рада і члени журі не мають права коментувати будь-які пропозиції або окремі бачення з цього питання до завершення конкурсу», — йдеться у повідомленні.

Як то кажуть, ясно, що нічого не ясно. Яким чином агресія РФ завадила журі визначити переможця серед проєктів чотирьох учасників, і чому для цього потрібно ще півроку — незрозуміло.

Нагадаємо, що ще в грудні 2022 року архітектори Кирило Вербич і Дмитро Сивак презентували своє бачення площі після демонтажу пам'ятника Катерині. Воно передбачало встановлення фонтану і створення пішохідної зони.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!

Видение площади от Кирилла Вербича и Дмитрия Сивака
Видение площади от Кирилла Вербича и Дмитрия Сивака

Вгору