Помічник у кишені: в Україні створили чат-бот для жінок, хворих на рак

Джерело:  apostrophe.ua  /  11:01, 6 Липня 2021

Він інформує, що та у якій послідовності треба робити, аби вилікуватися, та де отримати послугу безкоштовно

Небайдужі українці створили чат-бот, який допомагає жінкам, хворим на рак молочної залози. Він інформує, що та у якій послідовності треба робити, аби вилікуватися, та де отримати послугу безкоштовно.

Як шукати цього диво-помічника, і чому він допомагає відстоювати права пацієнта - дивіться у сюжеті Апостроф News о 17:00 на Апостроф TV.

Діагноз рак молочної залози для Олени Павличевої звучав як вирок. Кілька років тому вона тікала з родиною від війни з рідного Донецька. На мирній землі знову довелося боротися за своє життя.

"У мене на думці було тільки одне: що далі буде, я скоро помру, як все це буде, куди бігти, до кого звертатися? Обрізані всі зв'язки, всі соціальні контакти, новими ми не сильно встигли обрости. Єдині, хто були поруч, - це близьке коло сім'ї. Все на дотик, навмання і на інтуїтивному рівні. Я знайшла в інтернеті доктора, який мені візуально сподобався, і я записалася до нього на прийом", - ділиться Олена.

З браком інформації про маршрут пацієнта, хворого на рак свого часу зіткнулася і Вікторія Романюк. Вона і є однією з ініціаторів чат-боту.

"Я на початку хвороби дуже багато коштів витратила на діагностику", - пригадує Вікторія.

За статистикою, кожна восьма жінка в Україні хворіє на рак молочної залози. З них шестеро не йдуть одразу до медиків через страх високої вартості лікування. Українські громадські організації вирішили побороти цю тенденцію і розробили чат-бот, який розкаже, де отримати послугу безкоштовно. Його назва - "Лікуйся". Достатньо відшукати чат-бот у Телеграмі і почати діалог. Після цього людина отримує покрокову інструкцію.

"Ми говоримо, яке взяти направлення, до якого лікаря звернутися і які процедури діагностичні треба пройти на етапі постановки діагнозу. Людина може подивитися, наприклад, що лікарем призначені такі і такі процедури, де вона їх може пройти, і знову ж таки - умови, де знайти направлення. Це лікуючий лікар дає чи сімейний", - пояснює ініціаторка чат-боту Наталія Гуран.

Інструмент працює на базі Програми медичних гарантій. Витратитися доведеться лише на телефон.

"Такий гаджет більш-менш нормальний, куди можна поставити Телеграм, коштує не дорожче, ніж КТ. Купивши телефон і дізнавшись, що послугу можна отримати безкоштовно, можна зекономити дуже багато грошей", - наголошує Вікторія Романюк.

"Лікуйся" не лише береже кишеню, а й допомагає відстоювати свої права.

"У нас була ідея, що кожна людина, яка захворіла, хоче, щоб хтось пішов з нею і був такою групою підтримки і пройшов з нею по всіх кабінетах. Якщо вимагають якісь неформальні платежі, натякають на них або прямо вимагають, є і такі випадки, або відправляють платити благодійні внески, є пам'ятка для того, щоб знайти потрібні слова і у цій стресовій ситуації", - пояснює Наталія Гуран.

Чат-бот створений, щоб допомогти лікувати лише рак молочної залози. Але ініціатори проекту обіцяють працювати, аби людина з кожним видом раку мала такого помічника у кишені.

Вгору