Плавні ожили: вчені побачили косуль, диких котів та чапель на Одещині (фото)

Джерело:  usionline.com  /  18:54, 26 Травня 2023

Нещодавно орнітолог Максим Яковлев та зоолог Олександр Гайдаш провели весняний моніторинг у дельті Дунаю та у Тарутинському степі

Єгипетські чаплі раніше були рідкісними гостями в Україні, а зараз на Одещині їх, а також інших птахів тиа тварин, бачать все частіше.

Про це розповіли в Rewilding Ukraine.

Нещодавно орнітолог Максим Яковлев та зоолог Олександр Гайдаш провели весняний моніторинг у дельті Дунаю та у Тарутинському степі. Вони зазначають, що обмеження полювання і турбування тварин у зв’язку з воєнним станом має позитивний вплив на природу.

У степу нас приємно вразило те, що на чотирьох кілометрах маршруту по одній з балок ми зустріли п’ять зайців, лисицю, кота лісового та двох косуль. Такої щільності крупних ссавців ми давно не спостерігали на цій території, – ділиться враженнями Олександр.

В Дунайському біосферному заповіднику науковці проводили щорічні обліки раньогніздуючих та мігруючих птахів, плазунів та земноводних, також картували нори ссавців.

Водопілля в цьому році знатне. Для птахів та тварин зараз просто неймовірний період. Плавні ожили! На Сасику нам вдалося побачити двох чапель єгипетських. Цей вид раніше в Україні вважався залітним, але останніми роками почав зустрічатися частіше і навіть гніздитися у нас. Також зустріли даурську ластівку, що лише кілька разів була зафіксована в українській частині Придунайського регіону, – розповідає Максим.

Вгору