Питання організації навчального процесу та наявності укриттів в одеських школах

Джерело:  dumskaya.net  /  16:48, 29 Липня 2022

Одеські школи готуються до нового навчального року в умовах повномасштабної війни: дітей зможуть прийняти 33 заклади

Питання організації навчального процесу та наявності укриттів в одеських школах непокоїть, мабуть, усіх одеських батьків. Раніше їх хвилювало, хто буде класним керівником, скільки дітей у класі та як працює група продовженого дня. Зараз перше питання – де ховатимуться діти під час повітряних тривог?

«Думська» з'ясовувала, як буде організовано навчальний процес, які вимоги висувають до шкіл і які несподіванки чатують на батьків та школярів першого вересня.

Директор департаменту освіти Одеської міськради Олена Буйневич розповіла нам, що зараз постає завдання створити безпечні умови навчання дітей, батьки яких бажають продовжувати навчання в очній формі.

«Таких дітей небагато, — каже вона. — Ми провели попередні опитування та з'ясували, що лише 10% батьків хочуть денного навчання для своїх дітей».

За словами чиновника, наразі первинні укриття, тобто підвали, які відповідають вимогам безпеки, є у 33 навчальних закладах міста. Йдеться як про школи, так і про дитячі садки. Цього вистачить, щоб дати можливість навчатися в «офлайні» всім охочим.

Технічні вимоги до первинних укриттів такі: там має бути достатньо простору для розміщення дітей та педагогів, стелі не нижче 170 см, комунікації відокремлені від місць, де будуть діти.

Безперечно, у новому навчальному році виникнуть складнощі. Якщо у вашій школі немає сховища, то доведеться ходити до іншої, де воно є. Швидше за все, це буде далі від дому, це новий колектив, нові вчителі.

Кореспондент «Думської» побував у Європейському ліцеї, що на вулиці Говорова в Одесі. Це найновіша школа нашого міста і одна з тих, де є первинні укриття. Під таке тут облаштували цокольний поверх.

Спочатку ці приміщення використовували як класи для дітей із особливими потребами. Тут є навчальні аудиторії, ігрові кімнати та навіть кабінети для релаксації.

Директор ліцею Юлія Бардук каже, що площа цокольного поверху – тисяча квадратних метрів. Укриття можна залишити через шість окремих виходів. Водночас тут можуть знаходитися близько п'ятисот дітей, для них уже приготували запаси води, їжі та медикаментів.

«Ми проводили опитування серед батьків. Сьогодні 70% наших учнів перебувають за кордоном. Ті, хто залишаються в Одесі, переважно голосують за онлайн-навчання. У будь-якому випадку ми готові проводити заняття як очно, так і дистанційно», — пояснює керівник.

Є й недоліки. Співробітники ДСНС звернули увагу, що вікна у верхній частині цокольних приміщень недостатньо щільно закладені мішками з піском. Крім того, недостатньо місць для сидіння. У приміщеннях передбачено штатну вентиляцію, але повноцінної фільтровентиляційної установки, яку ставлять у спеціалізованих бомбосховищах, тут немає.

В обласному управлінні ДСНС повідомили, що наразі до прийому дітей підготовлено близько 15% навчальних закладів регіону (всього таких закладів 700).

«На початку липня наші співробітники попередньо оглядали приміщення, давали рекомендації, вказували на недоліки. Наразі йдуть роботи з обладнання, підсумки підіб'ємо в середині серпня. Якщо притулок не відповідатиме правилам, дітей на очне навчання не допустять», — зазначила речник управління Марина Мартиненко.

Фото — Анастасія Діброва


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!

Директор Европейского лицея Юлия Бардук
Директор Европейского лицея Юлия Бардук

Спикер областного управления ГСЧС Марина Мартыненко
Спикер областного управления ГСЧС Марина Мартыненко

Вгору