Переселенці з Донеччини запустили на Полтавщині виробництво крафтових сирів

Джерело:  v-variant.com.ua  /  15:36, 9 Серпня 2022

Під час евакуації залишили поголів’я, поки не облаштувалися на новому місці — і щойно з’явилася можливість повернулися за коровами

У Сергіївській громаді на Полтавщині переселенці з Донеччини запустили виробництво крафтової молочної продукції.

Про це пише poltava.to.

Пані Олена та її велика родина рятувалися від ворожих обстрілів на Донеччині. До війни Олена мала велику ферму та 16 дійних корів. Жили виключно за рахунок своєї ферми, їздили торгувати в Костянтинівку, Краматорськ та Бахмут.

Вони змогли евакуюватися разом з поголів’ям. Волонтери допомогли знайти великий, але занедбаний будинок, де понад сім років ніхто не жив. Вирішили — що все відновлять, аби лише всім знайшлося місце. Так тут опинилися вісім дорослих і дев’ятеро дітей.

Олена з родиною з Донеччини на Полтавщині виробляють сир

Під час евакуації залишили поголів’я, поки не облаштувалися на новому місці — і щойно з’явилася можливість повернулися за коровами. Для організації евакуації поголів’я допомогла Сергіївська громада, де меценат. Потім зв’язалися із Всеукраїнською асоціацією громад та USAID, скооперувалися та допомогли оплатити перевезення худоби.

Олена з родиною з Донеччини на Полтавщині виробляють сир

Наразі родина переселенців виготовляє тверді та плавлені сири, а також сиркову масу. Є види та смаки з різними натуральними наповнювачами.

Олена з родиною з Донеччини на Полтавщині виробляють сир

Фермери створили сторінку в інстаграм, придбали вакууматор для пакування сирів і вже замовили в друкарні візитівки та наліпки на продукцію. Планують розширити продаж продукції, а на зібрані кошти — облаштувати більше місце для корів.

Вгору