Переселенці в Україні отримають виплати без додаткового звернення: які умови?

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  08:59, 10 Грудня 2023

В Україні виплати ВПО щомісяця отримують 2, 6 млн людей

З 1 грудня виплати внутрішньо переміщеним особам продовжують деяким категоріям отримувачів на другий 6-місячний період без додаткового звернення.

Це нововведення передбачено постановою КМУ від 21 листопада 2023 року № 1226.

Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішніх переселенців. Про це йдется у повідомленні на сайті Мінреінтеграції.

Відповідна допомога сім’ї буде продовжена автоматично ще на пів року, якщо:

• середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує 4 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

• у складі сім’ї є особи працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до 6 років (включно) або тяжко хворими дітьми; особи з інвалідністю I чи II групи; громадяни, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; громадяни, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або неповнолітніми дітьми з інвалідністю, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;

• а також — фізичні особи, які надають соціальні послуги й отримують компенсацію за їх надання; студенти, які навчаються за денною або дуальною формою в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, місце проживання яких не задеклароване/зареєстроване в гуртожитку;

• у складі сім’ї є працездатна особа, яка протягом перших 6 місяців отримання виплат ВПО посприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалася, розпочала діяльність як ФОП або отримала грант на бізнес/ваучер на навчання тощо) й середньомісячний дохід якої не перевищує 3 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Отже, зазначені категорії ВПО, яким (починаючи з 1 серпня 2023 року) виплати були призначені вперше, матимуть змогу отримувати допомогу протягом ще одного 6-місячного періоду.

***

В Україні виплати ВПО щомісяця отримують 2, 6 млн людей.

«Потрібно зберегти ці виплати та запровадити нову категорію».- про це віцепрем’єр — міністр з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук сказала в ефірі телемарафону.

За її словами в уряді вважають за потрібне ввести нову категорію для виплат — люди, що опинилися в складних життєвих обставинах через збройну агресію росії. А також нас 2, 6 млн отримувачів виплат ВПО щомісяця.

Вгору