Підлітки формують банди, криза з продуктами, пожежа на сміттєзвалищі – ситуація в Маріуполі

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  10:36, 25 Июня 2022

Гуманітарна ситуація стрімко погіршується. Окрім кризи з питною водою, стрімко погіршилась ситуація з їжею

Про моторошні факти з життя тимчасово окупованого Маріуполя розповів радник мера Петро Андрющенко.

За його словами, сприянням російських військових місто перетворюється на зону бандитизму. Найвижчий рівень формування банд серед підлітків, які сколочують банди і займаються мародерством та пограбуванням літніх людей, відбираючи отримані гроші в якості пенсій.

“Колаборанти розводять руками, поліцейські-зрадники не втручаються. Всі в курсі, що за підігріванням таких процесів стоять кадирівці та дагестанці, які оселились навколо Маріуполя”, – говорить посадовець.

Він також повідомляє, що колабораційна адміністрація продовжує кришувати та відкривати пункти обналу гривні з банківських карток. Міняли беруть до 30 відсотків маржи або обмінюють по курсу 1,5 руб за гривню попри офіційний 2:1.

“Навіть при такому офіційному пограбуванні накопичень до “обналів” величезні черги. В людей немає вибору на фоні гуманітарної кризи. Іноді це єдиний шлях придбати їжу та воду. Всі, хто дотичен до влади окупантів продовжують наживатись на Маріупольцях”, – зазначає Андрющенко.

Гуманітарна ситуація стрімко погіршується, говорить радник. Окрім кризи з питною водою, стрімко погіршилась ситуація з їжею. Частково через скорочення гуманітарної допомоги, частково через повернення в місто маріупольців з приморських селищ, де взагалі немає гуманітарної допомоги. Підсумок – великі тисячні черги. Їжи категорично не вистачає.

Крім цього, на законсервованому сміттєзвалищі продовжується пожежа. Попри бравурні заяви окупантів про локалізацію, жодного мчс за три дні навіть не було поруч. Ядовитий смог продовжує накривати Приморській район.

Андрющенко говорить, що на полігоні твердих побутових відходів в Лівобережному районі висока імовірність виникнення пожежі. Однак, через безглузді дії окупантів та перезавантаження й будівельним сміттям від розбору завалів тушіння пожежі стає неможливим.

Наверх