Під Вінницею облаштували понад 60% об’єктів інфраструктури для сміттєпереробного заводу

Источник:  shotam.info  /  12:53, 8 Июля 2020

Що отримає місто?

Підготували понад 60% об’єктів інфраструктури для сміттєпереробного заводу у Людавці, що за 30 км від Вінниці. Йдеться про дороги, мережі водопостачання та водовідведення, лагуну для збору фільтрату та систему освітлення. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов.

“Сьогодні понад 60% об’єктів інфраструктури під майбутній завод вже зробили: дороги, мережі водопостачання та водовідведення, лагуну для збору фільтрату, систему освітлення тощо. Майже готові передпроектні пропозиції по сміттєпереробному заводу. Далі – згідно з законом – обов’язкове проведення оцінки впливу на довкілля, яка включає і громадські обговорення”, – написав міський голова.

Що відомо про сміттєпереробний завод?

Планується, що за сприятливих умов комплекс буде готовий за два роки. Йдеться про територію неподалік села Людавка Жмеринського району.

Завод планують створити на базі закинутої військової частини військового містечка. 

Що отримає місто?

Як пише видання  Veжа, передбачалося, що комплекс дасть можливість вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ у лісових масивах та навколо населених пунктів. 

Планувалося, що потужність комплексу становитиме 150 тисяч тонн на рік. Крім того, це має дати можливість створення близько 100 нових робочих місць.

“Спільно з нашими партнерами з Польщі та європейськими експертами розробляємо таку модель, яка забезпечить 90% переробки сміття та буде абсолютно безпечною з погляду екології. Також передбачено виробництво RDF-палива. Подібний комплекс працює у нашому місті-побратимі Кельце.  Ми вже отримали фінансову підтримку на впровадження проекту від  Державного екологічного фонду, а інвестор, який займеться будівництвом самого заводу, розраховує на кошти Євросоюзу”, – зазначив Сергій Моргунов.

Як він підкреслив, мета така – “щоб у нас була найкраща в Україні інноваційна технологія з утилізації відходів, коли завершимо цей стратегічний проект”.

Наверх