В деяких містах Донецької області починають вмикати вуличне освітлення на короткий проміжок часу. Зокрема, у Слов’янську з 10 листопада обіцяють запустити освітлення у тестовому режимі.
«Дуже багато питань надходить на „гарячу лінію“ та до мене особисто з приводу вуличного освітлення, — пише голова Слов’янської В А Вадим Лях. — Бажання запустити його є. І певні кроки в цьому напрямку ми робимо. По-перше, питання треба узгодити з військовими. Відповідні листи ми вже направили. Крок другий — треба перевірити технічний стан системи вуличного освітлення».
Він додав, що запустити систему освітлення у довоєнному обсязі місцева влада не може.
«Це зашкодить технічному стану і фінансовій складовій. Сьогодні місцевий бюджет має більш нагальні витрати», — підсумував Лях.
У Покровській громаді планують освітлювати частину пішохідних переходів у місті.
Заступник начальника Покровської МВА Олексій Стебель, підкреслив, що для освітлення були відібрані ті ділянки, де в цьому є найбільша потреба.
«Ми розуміємо, як це важливо, тому робимо все, щоб подбати про безпеку дітей та дорослих. Тому у громаді вже почали вмикати світло на деяких пішохідних переходах, зокрема в місті Покровськ», — зазначив Олексій Стебель.
У Новогродівці хочуть частково, але відновити освітлення вулиць. Ліхтарі вмикатимуть до 19:00 вечора, повідомив начальник Новогродівської міської військової адміністрації Олександр Шевченко.
«Світло буде не у всій Новогродівці, а тільки на міжквартальних вулицях та деяких прохідних. Такі обмеження діятимуть, адже громада розташована в зоні бойових дій», — додав начальник.
Вмикати освітлення планують і в Мирнограді до 19:00, про це повідомив Юрій Ключка на зустрічі з головами ОСББ. Зараз проходить обстеження мереж. Усі роботи будуть намагатися провести в найкоротший термін.
Натомість у Краматорську не вмикатимуть вуличне освітлення. Начальник міської військової адміністрації Олександр Гончаренко пояснив це загрозою ракетних обстрілів з боку армії рф та можливими блекаутами.
«Всю минулу зиму російська орда обстрілювала енергетику України. Як наслідки: блекаути, обстріляні підстанції та тец-ки, зруйновані лінії передач, окупація міст які були об’єднані мережею, загиблі електрики та рятівники, та ще багато інших випробувань. Енергетики викручувались як могли — робили свою справу, щоб ми пройшли минулу зиму зі світлом у домівках», — пише Гончаренко.
За його словами, після однієї важкої зими спроможності прифронтовому місту запустити вуличне освітлення не додалася.
«Я думаю, що відповідь ви й самі знаєте для себе, — додає Гончаренко — Це без відповідей на риторичні питання: „чому не включать якийсь окремий стовп?“, „чому в них є, а у нас нема?“, „чому не відновлять зруйноване?“. Тож, поки живемо в цих умовах стосовно вуличного освітлення».