Освіта в окупації: на захопленій Донеччині учням викладають предмет, який не читають у школах в рф

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:24, 11 Грудня 2023

Посібник для цього предмету почав з’являтись в школах на окупованій території з 2016 року. На сторінках підручника першачкам демонструють кульки у формі надпису “днр”, прапори та гімн незаконного збройного угрупування

Хоч освітню програму й адаптували до російських норм, на тимчасово окупованій Донеччині є предмет, який не читають у російських школах. Вже з першого класу там проводять курс “Уроки гражданственности и духовности Донбасса”.

Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.

Окупаційна влада стверджує, що мета курсу — сприяти ідентифікації дітей як громадян “донецької народної республіки” та почуттям причетності та гордості за Батьківщину.

пропаганда в освіті

Фото: фрагмент пояснювальної записки предмета “Уроки гражданственности и духовности Донбасса”

Посібник для цього предмету почав з’являтись в школах на окупованій території з 2016 року. На сторінках підручника першачкам демонструють кульки у формі надпису “днр”, прапори та гімн незаконного збройного угрупування.

пропаганда в освіті

Фото: фрагмент підручника “Уроки гражданственности” для 1 класу

У розділі "Наші відомі земляки" окупаційна влада пропонує школярам надихатись ексучасником санкційного списку від Європейського Союзу Йосипом Кобзоном, який підтримував окупацію Криму та російську агресію. А також спортсменом-силачем Дмитром Халаджі, котрий переїхав в так звану "днр" і розповідав про “маріонетковий уряд”, який керує в Україні.

Серед захисників вітчизни дітям Донеччини зображують московського та новгородського князів, російського полководця та національного героя росії. Останній — Олександр Суворов, під керівництвом якого у 1778 році була здійснена насильницька депортація з Криму понад тридцяти тисяч кримських християн.

І якщо першокласників тільки знайомили із самопроголошеною "донецькою народною республікою", то школярам 4 класу автори вже навіюють про спорідненість Донеччини і росії. Спочатку — прочитати історію російського прапора, факти про нього, зробити триколор з паперу. А вже згодом згадують росію як "родіну". Не обійшлось і без мовного питання. Тож у підручнику серед причин, що вказують на нібито спорідненість Донеччини і росії, є російська мова.

Згідно з даними Міністерства освіти і науки України, до початку 2014/2015 навчального року у Донецькій області залишилось 557 з 1115 загальноосвітніх навчальних закладів. За даними відкритих джерел адміністрації так званої “днр”, у школах тимчасово окупованої території Донецької області з 2017 року кількість школярів становила близько 127 тисяч дітей, а до 2019 року сягнула показника в понад 143 тисяч дітей. І з 2014 року вони знаходились під впливом дій окупаційної влади, спрямованих на знищення української громадянської ідентичності.

Українська Гельсінська спілка з прав людини у своєму дослідженні зазначала, що впровадження освітніх стандартів російською федерацією і їх зміна окупаційними адміністраціями рф обмежили права громадян України здобувати освіту рідною мовою. Освіта українською мовою на тимчасово окупованих територіях майже зникла. А основним напрямом в освітній сфері та у сфері політики щодо дітей і молоді стала мілітаризація.

Читайте повністю статтю Східного Варіанта: Освітня окупація: як росія "перевиховує" українських дітей на захопленій частині Донеччини

Як повідомлялось, у школах на окупованій Луганщині росіяни ввели уроки "новітньої історії рф"

Вгору