Операція «Видалить Україну з пам’яті»

Джерело:  vchasnoua.com  /  16:04, 1 Червня 2022

Без відпочинку, української мови та справжньої історії: як на окупованих територіях дітей «перевиховують» по-російськи

Від самого початку війни росія на своїх пропагандистських каналах розпочала масово вербувати молоде покоління стосовно того, як вона «визволяє» українців. Брехні не уникнули навіть вуха дошкільнят, яким ще 3 березня влаштували примусовий пропагандистський урок з поясненням мети «вивільнення» України. Однак на окупованих територіях від цієї практики не відмовляються — і тому рашисти вже «взялися» за освіту дітлахів з першого по останній класи, торкнулося це навіть дошкільнят. Почали з малого — відібрали в дітей літні канікули, аби «підготувати» до російського навчального року.

Освіта без України: як рашисти «деукраїнізують» навіть дошкільнят

«Окупаційна влада намагається створити картинку відновлення освітнього процесу, тому під дулами автоматів заганяє у школи та садочки як дітей, так і педагогів. На деяких територіях з метою деукраїнізації окупанти навіть продовжили навчальний рік до вересня для вивчення російської мови, російської літератури та історії, щоб „підготувати“ учнів до нового навчального року», — розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Окрім того, дітей вирішили повністю «деукраїнізувати» й заборонили вивчати все, що стосується України — історію, мову та літературу. Дійшло навіть до того, що спілкування українською — одне з найтяжчих порушень. І не лише для дорослих, а й для дітей.

В окупованому Маріуполі росіяни інвентаризують бібліотеки — вишукують вияви «екстремізму». До «екстремістських» зарахували всі підручники історії України, літератури та україномовні книги. Інвентаризують книгосховища працівники бібліотеки ім. Крупської, яких спеціально відрядили для цього з Донецька.

Операція «Видалить Україну з пам’яті»

Відомо, що готуючись до нового навчального року (того, що почнеться без канікул), окупанти вилучають із навчальних програм історію України, українську мову, українську літературу, забороняють у школах будь-які згадки про Україну. Натомість в освітніх програмах з’являються нові, пропагандистські предмети. Зокрема, «История отечества», під час яких викладається російська пропаганда.

Водночас підручники з історії України, української мови та української літератури спалюються, з бібліотек вилучається українська історична та художня література. Викладання здійснюється виключно російською мовою.

«У Маріуполі з нового навчального року окупанти планують повністю русифікувати освітній процес, а вчителів примушують до співпраці. Незгодним погрожують „негативними наслідками“ — від фільтраційних таборів до обмеження в отриманні гуманітарної допомоги», — повідомив підполковник ЗСУ Анатолій Кравчук.

Педагогів примусово відправляють на «курси підвищення кваліфікації» за російськими стандартами.

Частина вчителів, які не хотіли співпрацювати з окупантами, виїхали з окупованих територій. Ще частина свідомо звільняється, щоб не співпрацювати з ворогом. Через це на тимчасово окупованих територіях утворився брак вчителів, і до освітнього процесу рашисти намагаються залучати осіб, які не мають педагогічної освіти та досвіду.

«На тимчасово окупованих територіях освітній геноцид проявляється у забороні спілкуватися українською, навчатися за українськими освітніми програмами, вивчати історію, яка не спотворена російською пропагандою, читати українські книжки. Окупанти примушують працівників та керівників закладів освіти переходити навчати дітей за російськими стандартами та російською мовою. Іноді вчителі змушені це робити в прямому сенсі під дулом автоматів. Також є випадки, коли педагогів примушують працювати, а за роботу обіцяють привезти гуманітарні товари й можливу оплату в рублях», — пояснює омбудсмен.

Попри конвенції та совість: рашисти створюють табори, в яких «перепрофільовують» українських вчителів

Відомі випадки, коли окупанти навіть вривалися в будинки та допитували директорів і вчителів, і навіть звинувачували їх у застосуванні української мови, націоналізмі, у пропаганді «неправдивої» історії. Інколи для того, щоб дізнатися «правду» чи вибити її, людей катували.

«Асвабадітєлі» продовжують викрадати українських дітей, «асвабаждая» їх від власних батьків, а для дорослих в цей час створюються так звані «табори перекваліфікації», зокрема й для вчителів з Херсонської, Харківської та Запорізької областей. Усе це робиться з метою «перекваліфікувати» їх на «російські стандарти освіти». Мабуть, вони вважають, що в них ті стандарти вищі. І їх геть не засмучує, що це є порушенням прав людини та прав дитини зокрема. Відповідно до Конвенції ООН та Женевської конвенції, акт примушення до навчання та втручання в освітній процес є прямим порушенням прав на культурну та національну ідентичність.

Після війни окупант за все це буде відповідати в суді, ми в цьому ані трохи не сумніваємось. А поки нашим людям треба розуміти, що не можна співпрацювати з ворогом, аби самому не потрапити на лаву підсудних за колабораціонізм та зраду", — наголосив полковник ЗСУ Анатолій Кравчук.

Боротьба з Америкою в навчальних класах

«Табу» окупанти наклали не лише на рідну українцям мову, культуру та справжню історію. Такі ж обмеження стосувалися й англійської мови. Наприклад, у Криму рашисти взагалі «видалили» уроки англійської з освітньої програми.

«На заміну англійської, якою говорять багато «недружніх країн», пропонується збільшити обсяги викладання «своїх мов». У даному випадку — російської. Вивчення української та кримськотатарської мов в АРК заблоковано.

У школах постійно проходять рашистські агітаційні заходи, на яких дітям розповідають про «геройства» окупаційної армії та звірства «українських націоналістів». Школярів мотивують писати листи підтримки російським військовим", — повідомила Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова.

Рашисти користуються як хочуть навіть дитячими іграми

Окрім вищеперерахованих нововведень, у школах на окупованих територіях планується введення до навчальних програм предмета початкової воєнної підготовки в школі. Імовірно, там пропаганди буде не менше — і нелюди-окупанти будуть на уроках «героями».

Однак росіяни зазіхають на світогляд дітей на лише в межах шкільної програми. Вони навіть використовують ігри, аби вербувати маленьких українців. Зокрема, нещодавно СБУ викрила спецслужби рф на використанні смартфонних ігор.

Принцип таких ігор — наступний: учасники мають шукати так звані «коробки» з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші. Під час проходження маршруту діти повинні фотографувати місцевість, об’єкти військової та критичної інфраструктури на території різних населених пунктів. При цьому доступ до адміністрування цього застосунку має підконтрольна спецслужбам рф ІТ-компанія, яка зареєстрована в одній з європейських країн і займається розповсюдженням інтерактивних платформ.

Таким чином ворог «в темну», тобто без відома й дозволу, використовував маленьких українців для збору інформації про стратегічно важливі об’єкти. Тому радимо батькам поговорити з дітьми на цю тему та пояснити: будь-які ігри, в яких потрібно фотографувати місцевість, не варто зараз завантажувати чи грати в них. Навіть за обіцяні призи чи гроші.

Вгору