Новий алгоритм. За яких умов “швидка” приїде на виклик, а за яких – ні

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  15:41, 28 Июля 2020

В Україні із 6,8 млн викликів швидкої допомоги, які здійснюються, 4,7 млн є невчасними. Тому МОЗ працює над оптимізацією надання екстреної медичної допомоги, наразі відпрацьовані оптимальні алгоритми надання допомоги за визначеними категоріями викликів. За яких умов та за який час буде прибувати швидка?

Про це розповіла перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як, пише УНН.

Виклики ми поділили на кілька категорій. У випадках, що відносяться до категорії критичних, прибуття екстреної бригади медичної допомоги становить 10 хвилин. Категорія екстрених викликів передбачає прибуття протягом 20 хвилин. Неекстренні виклики направляються до відповідного закладу охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу, а у разі відсутності такої можливості диспетчер направлятиме до пацієнта бригаду швидкої допомоги, що не виконує критичні або екстрені виклики”, — сказала Садов’як.

Вона також навела повний перелік категорій:

  • Критичний стан — це такий стан який вимагає негайного реагування, негайного втручання, по-суті реанімаційних заходів. Наприклад, при ознаках клінічної смерті, обструкції дихальних шляхів, виникненню полі травми. Ця категорія відрізняється і визначається високими показниками смертності.
  • Екстрений виклик. До нього відносяться потенційно серйозні стани, що можуть вимагати такої швидкої оцінки, невідкладної допомоги на місці або невідкладного транспортування. Показники смертності тут дещо нижчі, але небезпека для життя і здоров’я залишається критичною.
  • Не екстрені — стани, які не несуть за собою загрозу для життя та здоров’я пацієнта, але мова йде про необхідність надання медичної допомоги при, наприклад, загостренні хронічних захворювань. Показники смертності низькі або нульові.
  • Непрофільні виклики. У цьому випадку реагування відбувається без виїзду бригади і пацієнт може отримати консультацію телефоном.
  •  

    Наверх