Нова ідея: влада Києва пропагує вертикальне озеленення

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  13:49, 12 Липня 2022

Вертикальне озеленення є дуже поширеним у світі — зелені стіні можна побачити на вулицях Лондона, Парижа, Мадрида, Берліна, Відня і багатьох інших міст

У столиці задумалися над використанням вертикального озеленення для збільшення площі зелених насаджень й одразу ж озеленили будівлю Управління екології КМДА.

Як розповів начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний, останнім часом він з колегами багато думав про те, як збільшити площу зелених насаджень у Києві в умовах обмеженого фінансування. І не просто збільшити, а досягти при цьому максимального екологічного ефекту.

«Сьогодні ми зробили перший крок у напрямку вертикального озеленення міста і висадили кущі винограду Вічі біля будівлі Управління екології та природних ресурсів КМДА. Плануємо в наших майбутніх заходах з озеленення міста обов’язково приділяти увагу вертикальному озелененню і, зокрема, якомога частіше використовувати виноград Вічі», — коментує Олександр Возний.

Вертикальне озеленення це особливий спосіб розміщення рослин не звичним, горизонтальним способом, а вертикально, на стінах або спеціальних підвісних конструкціях. Вертикальне озеленення є дуже поширеним у світі — зелені стіні можна побачити на вулицях Лондона, Парижа, Мадрида, Берліна, Відня і багатьох інших міст.

«Вечірній Київ» розповідав, що у Києві чимало будинків та технічних споруд прикрашені ліанними рослинами, здебільшого диким виноградом у його різновидах. Зокрема — постамент пам’ятника Богдану Хмельницькому, який обплетений виноградом Вічі. Він щільно огорнув постамент пам’ятника. Взимку, коли опадає листя, віти та пагони Вічі, мають вигляд охайно намальованого дерева.

Олександр Возний доводить, що вертикальне озеленення сприяє поліпшенню якості повітря шляхом поглинання забруднювачів. Існує дослідження, яке вказує, що на вулицях із вертикальним озелененням вміст діоксиду азоту менший на 40%, а зважених часток (пилу) — на 60%. По-друге, це охолоджувальний ефект як зовні, так і всередині приміщення. Науково доведено, що влітку всередині приміщення із вертикальним озелененням температура нижча в середньому на 5 градусів у порівнянні з аналогічним приміщенням без зеленої стіни. Також вертикальне озеленення допомагає поглинати дощову воду та розвантажувати каналізацію, зменшує шум і просто сприяє гарному настрою.

Виноград Вічі зокрема є ідеальним покриттям для великих площ огороджень, непривабливих бетонних блоків, парканів і стін. За допомогою вусиків ця виноградна лоза легко чіпляється за стіни, тому не вимагає особливої опори. А ще вона відрізняється швидким ростом — щорічний приріст пагонів становить 1-3 метри. Не менш важливим є те, що виноград Вічі дуже легко вирощувати, тому з цією задачею впорається навіть садівник-любитель.

«Закликаю усіх приєднуватися до еко-ініціативи „Місто живих стін“ — висаджувати Вічі на своїх будинках та офісах для того, щоб наше місто стало ще більш зеленим. Також попрошу вас поділитися цим дописом, щоб якомога більше людей дізналося про переваги вертикального озеленення в цілому, та винограду Вічі, зокрема», — сказав Олександр Возний.

Вгору