Німеччина планує запустити в Україні виробництво «зеленого» водню

Джерело:  shotam.info  /  11:03, 8 Листопада 2019

Що дає виробництво «зеленого» водню?

Німеччина планує запустити в Україні виробництво «зеленого» водню. Проєкт мають реалізувати в рамках німецько-українського енергетичного партнерства H2. про це повідомляє menr.gov.ua, інформує ecotown.com.ua.

Коли реалізують?

Німецька сторона заявила про готовність розпочати дослідження, а потім за його результатами створити демонстраційний проєкт. 

«З 2021 року перейдемо до технічного планування проекту та розроблення необхідної нормативно-правової бази, а на початку 2022 року – до його реалізації», – заначають німецькі партнери.

Які перспективи?

За первинними оцінками, Україна має необхідні умови для ефективного використання відновлюваних джерел енергії, їх перетворення у водень та виробництва з нього додаткових продуктів. 

«Наша країна має газопроводи, пов’язані з Німеччиною та загалом з Європою, для експорту водню чи перероблених вуглеводневих сполук, отриманих з води та «зеленої» електроенергії, – зазначають у Міністерстві енергетики та захисту довкілля. – Україна завдяки великій кількості вільних непридатних для сільського господарства земель може виробляти велику кількість такого “зеленого” водню на гібридних електростанціях, які складаються з електролізових установок та вітрогенераторів або сонячних панелей».

Україна завдяки існуючій інфраструктурі може стати головним виробником водню в Європі та постачальником природного газу із додаванням «зеленого» водню до Німеччини, переконані у відомстві.

“Німецько-українське енергетичне партнерство з розвитку водню цікаве для України, оскільки з одного боку сприятиме розвитку відновлюваних джерел енергії, а з іншого – зробить стійкий внесок у економічне зростання та створення нових робочих місць як з української, так і з німецької сторони», – наголосив заступник міністра енергетики та захисту довкілля Олексій Рябчин. – Наша країна ратифікувала Паризьку кліматичну угоду на ранній стадії, продемонструвавши політичну волю підтримувати глобальні зусилля щодо пом’якшення зміни клімату та значно скоротити його частку в газовій, вугільній та нафтовій енергетичній суміші»

Що дає виробництво «зеленого» водню

Сторони обговорили розробку концепції та науково обґрунтованої підготовки до торгівлі відновлюваними джерелами енергії в інтересах обох країн.

Додавання «зеленого» водню в діючі газопроводи при транспортуванні природного газу (в концентрації до 20%) передбачає технологія Power-to-Gas – найбільш сучасний, простий, швидкий, а також найменш витратний(без капіталовкладень у нову інфраструктуру) спосіб створення нового ринку водню. Додавання водню в природний газ істотно покращує його властивості та скорочує викиди СО2 при експлуатації газотранспортної системи.

Вгору