Інформація про спалах холери в Україні - фейк та частина російської ІПСО! - МОЗ

Джерело:  censor.net  /  21:26, 26 Червня 2023

На сьогодні в Україні на території Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Одеської областей не зареєстровано жодного підтвердженого випадку холери. В разі виявлення підозр або випадків захворювання Міністерство охорони здоров'я повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах

Інформація щодо спалахів холери в областях, які постраждали від підтоплення через руйнування Каховської ГЕС, не відповідає дійсності та є частиною російської ІПСО.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу МОЗ.

Зазначається, що відповідні повідомлення також розсилаються користувачам через месенджери.

"Дана інформація не відповідає дійсності та є частиною ворожої ІПСО. На сьогодні в Україні на території Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Одеської областей не зареєстровано жодного підтвердженого випадку холери. В разі виявлення підозр або випадків захворювання Міністерство охорони здоров'я повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах.

Наразі медзаклади в постраждалих через руйнування Каховської ГЕС областях готові до реагування на спалахи гострих кишкових інфекцій, в тому числі і випадків холери. Лікарні забезпечені тестами (швидкими та ПЛР) для діагностики та спеціальними наборами для лікування у разі випадків холери", - йдеться в повідомленні.

Головний санлікар Ігор Кузін заявив, що центри контролю та профілактики хвороб щоденно проводять моніторинг води - питної та з поверхневих водойм - й оперативно інформують органи місцевого самоврядування про зміну у показниках якості та безпечності води, розподіляють таблетки для знезараження питної води серед населення, у тому числі через органи самоврядування у громадах.

"Крім того, фахівці ЦКПХ інформують населення щодо небезпеки та заборони купання, особливо на Одещині. Наразі лабораторні дослідження питної води та води з поверхневих водойм здійснюються усіма відповідними відомствами і службами. Тому закликаю громадян не довіряти "фейкам" з соціальних мереж, а отримувати інформацію з офіційних джерел МОЗ", - додав він.

За підсумками проведених досліджень, вода, яка подається централізовано через мережу водопостачання або підвозиться населенню, а також бутильована вода відповідає Державним санітарним правилам і нормам та є безпечною для споживання.

Водночас у МОЗ нагадали, що купатися чи використовувати таку воду для обробки харчових продуктів або господарських цілей - не можна. Також заборонено виловлювати та вживати рибу із забруднених водойм.

Вгору