Через війну багато тварин залишилися без своїх домівок. Небайдужі українці беруть покинутих, постраждалих або врятованих вогнеборцями улюбленців в свої сім'ї та, зазвичай, стикаються із проблемою привчання до лотка. theLime дасть кілька простих порад, які допоможуть у вирішенні цього делікатного питання.
Фото: Getty Images
Перед тим як привчити пухнастого малюка до туалету, необхідно знати низку вимог до місця встановлення:
- Котячий лоток повинен стояти у менш помітному місці.
- Обов'язковим критерієм має бути наявність вільного доступу до горщика, щоб кошеня могло підходити до нього в будь-який час.
- Не ставте лоток у дальньому кутку будинку, інакше малюк може просто не добігти.
- Також відмовтеся від місця поруч із мисками для води та корму. Коти не гидять там, де п'ють та їдять.
- Об'єм та глибину лотка варто вибирати в залежності від розміру тварини. Лоток з високими бортиками підійде для дорослого кота, який любить енергійно ритися в наповнювачі. Маленькому кошеняті на етапі привчання непросто забиратися в такий туалет, тому краще вибрати низький лоток.
Як привчити кошеня до лотка?
У перші дні знайомства пухнастика з туалетом знаходитеся вдома. Віднесіть малюка до місця, де стоїть лоток, і дайте йому звикнути до запаху наповнювача. Нехай малюк спочатку посидить чи полежить у лотку.
Потім садіть хвостика в коробку щоразу після того, як він поїсть, поспить або пограє. Навіть якщо з минулого разу минуло зовсім мало часу.
Фото: Getty Images
Якщо тварина вже присіла з явними намірами в іншому місці, її потрібно акуратно підхопити і віднести в лоток, щоб вона там закінчила свій процес. Після цього обов'язково похваліть малюка і почастуйте смаколиками.
У жодному разі не закопуйте "скарб" лапками кота, він тільки злякається і наступного разу обходитиме лоток стороною.
Якщо кошеня відмовляється ходити лоток у встановленому вами місці, спробуйте переставити його туди, де малюк найчастіше робить свої справи. Таким чином, можна виробити у нього звичку ходити в котячий туалет.
Фото: Getty Images